Niedziałający header() w php5

od jakiegoś czasu bawię się php… początkowo wszystko wrzucałem sobie na darmowy serwer na yoyo.pl, ale szybko doszedłem do wniosku, że przydałoby mi się pare funkcji z php5, a jako że na yoyo.pl działa tylko php4, to zdecydowałem się przenieść na inny serwer… tak trafiłem na cba.pl i możnaby powiedzieć, że wszystko jest super, gdyby nie to, że nagle mi przestała działać jakże często przezemnie używana funkcja header(). piszę sobie np. header (‘Location: …/index.php’); ale ta funkcja zostaje całkowicie pominięta…

co więc mam jej zrobić żeby zmartwychwstała pod php5?

nic, header wciąż istnieje pod php5 i jest w pełni kompatybilny z tym występującym w php4. Problem leży więc gdzieś indziej, albo w błędzie w kodzie, albo w konfiguracji serwera. Dostajesz jakikolwiek komunikat o błędzie? W fazie produkcji/nauki error_reporting ustaw na E_ALL

nie, nie dostaję żadnych błędów, ta instrukcja jest poprostu pomijana… na poprzednim serwerze działało wszystko bez problemów…

więc problem leży w konfiguracji serwera najprawdopodobniej. ale możemy się upewnić jeżeli pokażesz przykłądowy kod, albo wykonasz coś co na 100% powinno było działać, czyli:

na yoyo.pl jest php5, pisze to wielkimi literami gdy niema żadnego pliku index.X

napisałem mu na próbę kod który bez problemu powinien odczytać choćby nie wiem co

<?

header ('Location: http://phplearning.cba.pl/index.php’);

?>

i nic… :frowning:

a w kwestii poprzedniego komentarza… nie wiem, gdzie przeczytałeś, że na yoyo jest php5, ale wystarczy użyć jakże przydatnej funkcji phpinfo(), żeby się przekonać, że na yoyo jest tylko php4…

kod źle napisałeś bo pajączek mi go nie czyta… oto skren ze na yoyo.pl jest php5

http://img143.imageshack.us/img143/6650/beztytuuup7.jpg

zmień rozszerzenie pliku na .php5, działa, choć metoda jest niewygodna

z całym szacunkiem, ale to nie jest argument :stuck_out_tongue:

kod zasadniczo jest napisany poprawnie z jednym wyjątkiem mogącym stanowić problemy w części serwerów (zależnie od konfiguracji) zamień <? na <?php albo upewnij się, że dostępne są tzn short_open_tag, ale lepiej zawsze stosować <?php aby uniknąć problemów niezależnie od środowiska.