Niedziałający komputer Pomocy !

Kupiłem sobie komputer
i76700
gtx 1070 asus
z170m-e asus
hyperxfurry ddr3
zasilacz aerocol vx 750w

poskładałem go i nie chce się włączyć nawet wiatraczki się nie ruszają następnie wyjąłem wszystko oprócz procka i jednego ramu i dokładnie to samo Pomocy!!

inne graty

  • tzn. jakiś zamiennik zasilacza bo jak nic nie działa to nasuwa sie podejrzenie że nie ma zasilania
    lub błąd przy podłączeniu

Zapomniałem powiedzieć ale jak podłączyłem zasilacz do prądu i do płyty to się świeci to światełko nie wiem czy to coś zmienia ale spróbuje sprawdzić na innym

Witam. Tak jak mareksolak napisał zacząłbym od podmianki zasilacza, następnie sprawdziłbym czy prawidłowo mam podłączoną zworkę do włączania komputera, za dawnych lat w serwisie wyjmowało się płytę główną z kompa i wszystko układało poza obudową i robiło się śrubokrętem zwarcie pinów odpowiedzialnych za włączenie :). Jeśli nie masz głośniczka podłączonego to podłącz może komputer wydaje dźwięk POST a ty o tym nie wiesz. Wyjmij pamięć i spróbuj uruchomić, jeśli dalej cisza masz uszkodzoną płytę główną. Płyta główna nawet z uszkodzonym procesorem bądź uszkodzoną pamięcią powinna się uruchomić, wentylator nie musi się kręcić bo procesor jest zimny, i zgłosić dźwiękiem POST uszkodzenie elementu.
Pozdrawiam

Core i7-6700 (3.4GHz, 4C, HT, L3:8M, GT2, 65W, rev.R0) 0409

Możliwe, że płyta nie ma wgranego potrzebnego biosu do obsługi tego CPU lub coś jest uszkodzone?

Zanieś wszystko do serwisu do sprawdzenia i uruchomienia.

Pamięć zainstalowałeś w szarych slotach (DIMM_A2 & DIMM_B2)?
Sprawdź na 1 kości wkładając ją w DIMM_A2

Procesor na pewno zainstalowany prawidłowo? Wyjmij go z gniazda, sprawdź stan pinów sockietu (nie może być zgięty nawet 1) po czym zainstaluj go ponownie, upewniając się że idealnie wskoczył na swoje miejsce.

No i zasilacz do sprawdzenia.