Niedziałający komputer Pomocy !

(Morid) #1

Kupiłem sobie komputer
i76700
gtx 1070 asus
z170m-e asus
hyperxfurry ddr3
zasilacz aerocol vx 750w

poskładałem go i nie chce się włączyć nawet wiatraczki się nie ruszają następnie wyjąłem wszystko oprócz procka i jednego ramu i dokładnie to samo Pomocy!!

(mareksolak) #2

inne graty

• tzn. jakiś zamiennik zasilacza bo jak nic nie działa to nasuwa sie podejrzenie że nie ma zasilania
    lub błąd przy podłączeniu

(Morid) #3

Zapomniałem powiedzieć ale jak podłączyłem zasilacz do prądu i do płyty to się świeci to światełko nie wiem czy to coś zmienia ale spróbuje sprawdzić na innym

(MathiasXX) #4

Witam. Tak jak mareksolak napisał zacząłbym od podmianki zasilacza, następnie sprawdziłbym czy prawidłowo mam podłączoną zworkę do włączania komputera, za dawnych lat w serwisie wyjmowało się płytę główną z kompa i wszystko układało poza obudową i robiło się śrubokrętem zwarcie pinów odpowiedzialnych za włączenie :). Jeśli nie masz głośniczka podłączonego to podłącz może komputer wydaje dźwięk POST a ty o tym nie wiesz. Wyjmij pamięć i spróbuj uruchomić, jeśli dalej cisza masz uszkodzoną płytę główną. Płyta główna nawet z uszkodzonym procesorem bądź uszkodzoną pamięcią powinna się uruchomić, wentylator nie musi się kręcić bo procesor jest zimny, i zgłosić dźwiękiem POST uszkodzenie elementu.
Pozdrawiam

(JNJN) #5

Core i7-6700 (3.4GHz, 4C, HT, L3:8M, GT2, 65W, rev.R0) 0409

Możliwe, że płyta nie ma wgranego potrzebnego biosu do obsługi tego CPU lub coś jest uszkodzone?

Zanieś wszystko do serwisu do sprawdzenia i uruchomienia.

(piotrekplay) #6

Pamięć zainstalowałeś w szarych slotach (DIMM_A2 & DIMM_B2)?
Sprawdź na 1 kości wkładając ją w DIMM_A2

Procesor na pewno zainstalowany prawidłowo? Wyjmij go z gniazda, sprawdź stan pinów sockietu (nie może być zgięty nawet 1) po czym zainstaluj go ponownie, upewniając się że idealnie wskoczył na swoje miejsce.

No i zasilacz do sprawdzenia.