Niedziałający mikrofon w Windows 7


(Piotr145abc) #1

Witam. Posiadam laptop Lenovo G510, ma on jedno wejście Jack (jak się pewnie domyślacie 4 pin). postanowiłem podłączyć do niego zewnętrzny mikrofon i słuchawki jednocześnie (ten wbudowany jest za slaby). Oczywiście wyposażyłem się w taką oto przejściówkę: [Przejściówka]. Wszystko powinno działać ale o dziwo tak nie jest. W programie SmartAudio odkryłem że wykrywa mi to jako słuchawki, więc zmieniłem na zestaw słuchawkowy, raz zadziałało, ale mikrofon był strasznie cichy. Przy drugim podłączeniu kompletnie nic nie działa (oprócz słuchawek) i nie wiem jak to naprawić dodam jeszcze że przy włączonym nasłuchiwaniu gdy coś mówię to kreski z dźwiękiem przy ikonce mikrofonu skaczą, ale dźwięk przeradza się w jakieś dziwne szumy itp. a na Skype (bez włączonego nasłuchiwania) raz skoczą postoją tak chwile i spadną. Karta dźwiękowa w tym laptopie to Conexant SmartAudio HD.Dodam jeszcze, że gdy podłącze sam mikrofon i ustawie go w SmartAudio na mikrofon to on doskonale działa, ale ja potrzebuje również słuchawek oraz że sama przejściówka na 100% nie jest wadliwa ponieważ gdy podłącze ją do telefonu to mikrofon i słuchawki działają.Mam nadzieję że da się to naprawić :slight_smile:

 

Ps.

Nie piszcie "Kup nowe słuchawki" lub "Twoje słuchawki nie są kompatybilne z tym laptopem", ponieważ jak pisałem wyżej gdy podłączam je oddzielnie to działają, a pytanie brzmi Jak to naprawić?

 

Edit.

Moje słuchawki to: TRACER OCTOPUS TRS-790M


(mirekel1) #2

Kup jakieś kompatybilne z Twoim laptopem słuchawki z mikrofonem, lub lepiej słuchawki z mikrofonem na USB (są takie) Pozdrawiam :slight_smile:


(Dimatheus) #3

Dragons126 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(KAZDAN63) #4

Kupowanie mikrofonu na złączu jack 3,5 mm to nieporozumienie (przydźwięk - ekranowanie przewodu , słaby sygnał - długość przewodu) . Tylko na złączu USB gdzie mikrofon bezpośrednio wlutowany jest w płytkę wzmacniacza a do komputera sygnał jest przesyłany w postaci cyfrowej odpornej na zakłócenia . Analogowa transmisja sygnału to historia elektroniki . Jak widzę kartę audio Realteka z analogowymi wejściami i wyjściami to mi się robi niedobrze (& VGA) . 


(Piotr145abc) #5

Zaktualizowałem Tytuł. Proszę nie piszcie żebym kupił nowe słuchawki bo ja się pytam jak to naprawić i jeśli ktoś nie zauważył: 

oraz:

a więc zestaw jest kompatybilny.