Niedziałający mikrofon

Mikforon po podłączeniu do kompa nie działa - co może być tego przyczyną? Próbowałam z wieloma mikrofonami i żaden nie działał.

Z góry dziękuję.

Może najzwyczajniej masz wyciszony w Ustawieniach Głosności :wink:

Nie jest wyciszony, a i tak nie działa.

a sterowniki?

Sterowniki są w porządku. Co miałoby być z nimi nie tak?

Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakldaka audio -> i w polu ODTWARZANIE DŹWIEKU ustaw jesli nie masz: Realtek HD Audio rear output. W polu NAGRYWANIE DŹWIEKU: Realtek HD Audio rear input.

Tez mialem taki problem i gdy poustawialem tak u siebie działało. Wiec to moze byc to.

Na liście nie mam żadnego “Realtek HD Audio rear”, jedynie C-Media Wave Device. I nic więcej, nie mogę tego zmienić.

Jak karta (chip)? Może VIA AC97? Jeśli tak to mam ten sam problem. Przyczyna: sterowniki zawarte w Service Pack 2 XP. U mnie nawet najnowsze stery producenta nie pomagają.

otórz tak panel sterowania>urządzenia i dźwięki audio>zaawansowane i teraz tak: kliknij opcje i tak zaznacz wszytsko co jest w zakładce odtwarzanie!! nie nagrywanie bo moze sie tio mylic(sma mlem keidys problem z mic wiec wiem) i potem jeszcze raz opcje i kliknij: “Sterowniki zaawansowane” i teraz pod nazwą “mic” masz dostępną opcje “zaawansowane” klikasz to i na dole jest takie coś “inne sterowniki” wsyztsko co tam jest “przeważnie dwie do zaznaczenia” musisz to zazaczyć i potem klikasz zamnkij pozamykaj wsyztstkie okna i mikrofon gotowy do użytku :wink:

czy mikrofon jest podłączony do gniazda w przednim panelu PC :?:

a co się dzieje w start-> uruchom-> sndvol32

Sprawdź mic na innym komputerze.

Może masz zepsute wejście na mic.

A poczytaj co piszą o ustawieniach mikrofonu dla Twojego systemu w linku.

Możliwe że gniazdo mikrofonowe uszkodzone,niepodłączone,źle podłączone,inne - używaj tego gniazda które wychodzi z tyłu kompa bezpośrednio z płyty głównej.

http://www.skype.com/intl/pl/help/guide … setup.html

może masz wyłączone wzmacnianie mikrofonu a on działa tylko że strasznie cicho :stuck_out_tongue: