Niedziałający mikrofon

Witam borykam się z problemem nie działającego mikrofonu w laptopie. Słuchawki są podłączone przez usb przejsciowke którą otrzyamłem od razu z zakupem słuchawek.Po wejściu w ustawienia wykrywa mi mikrofon ale po ustawieniu go jako domyślny nadal nie działa.Naśladując jego dzwieki słychać tylko szum. Słuchawki to SPC Gear plus . Wspomne tez ze używam ich na laptopie jeżeli będzie potrzeba podam model laptopa.

A jak odłączysz słuchawki to mikrofon w lapku działa ?

tak działa ten z laptopa tak

Ok
PS: jak system wykrywa słuchawki

nwm po prostu jak wchodze prawym w dzwieki i nagrywanie to pokazuje mikrofon viro

A w ustawieniach dźwięku (systemowych) widnieje wejście mikrofonu?

tak jest mikrofon viro plus probowalem juz “rozwiaz problemy”

A w jakim programie nie rejestruje głosu ?

W programie “karty dźwiękowej” może być mikrofon wyciszony lub skrajnie przyciszony. Sprawdziłbym też w ustawieniach systemowych, czy mikrofon jest wykrywany i czy suwak nie jest wyciszony. Kolejna rzecz to program w którym mikrofon nie działa, tam mogą być kolejne ustawienia nie zależne od systemu.
Btw. na mikrofonie może być guzik wyłączający mikrofon i suwak głośności, warto to sprawdzić, jak nie jesteś pewien jak jest wyciszone a jak pogłośnione to sprawdź wszystkie opcje. Upewnij się też, że sam mikrofon jest sprawny, np. kabel nie uszkodzony etc.
A i sprawdź czy do dobrego gniazda podłączasz. Czasami na mic robią jakby dwukierunkowe gniazda, że można ustawić sobie wyjście liniowe, słuchawki będą działać mic już nie.