Niedziałający napęd CD/DVD na 2 komputerach, prosze o pomoc

Miałam przegrać coś na płytę CD. Włożyłam ją do napędu (tak, czystą), nie pokazał się żaden komunikat. Weszłam w Mój komputer, płyta była widoczna. Kiedy kliknęłam na nią dwa razy, myszka zamieniła się w klepsydrę a program przestał odpowiadać. Wyłączyłam go. Kiedy włączyłam znowu, płyty już nie czytał, a napęd przestał się wysuwać.

Poszłam do drugiego komputera, włożyłam inną czystą płytę, innej firmy. Sytuacja była identyczna, z tym, że program zawiesił się jeszcze zanim pojawiły się ikony dysków. Też nie dało się wyjąć płyty z komputera. Użyłam spinacza, żeby wyjąć ją awaryjnie (napęd dalej nie działa). W pierwszym komputerze nie ma (?) dziurki, która do tego służy.

Resetowałam oba komputery, nic się nie dzieje. Ale przy włączaniu słychać (chyba, zupełnie się nie znam) że napęd działa.

Powiedzcie mi co mam robić i proszę- jak najprościej…

Tu nie ma co robić, napęd po prostu zaniemógł i trzeba go wymienić. Skoro się nie znasz, zostaw ten komputer w spokoju i zanieś do serwisu, bo w komputerze się nie grzebie jak się nie ma pojęcia.

Może płyta CD uszkodzona.Czy inne płyty CD są odczytywane?

Czy chodzi o jeden napęd przełożony z jednego komputera do innego,czy oba napędy nie odtwarzają?

Dwa naraz zaniemogły w tym samym momencie? To nie był ten sam napęd.

Poza tym, w tym komputerze, z którego wyciągnęłam płytę przez włożenie spinacza do tej dziurki, po zrestartowaniu go- napęd już normalnie działa.

Dzisiaj wkładałam inną płytę, normalnie działała, a czysta znowu zawiesiła program i scenariusz się powtórzył.

Piszę do Was bo to wygląda bardziej na wirusa niż fizyczne uszkodzenie… Poza tym dalej nie mogę wyjąć płyty z jednego komputera.

Próbowałaś w takim razie na innych płytach? Może te czyste płyty są do d**y i system się zawiesza, ponieważ laser ma problemy z ich odczytaniem.

w dwóch komputerach były płyty z dwóch róznych firm. Płyta, na której było coś nagrane (na czystą zgrany film), działa.

Jak mam wyjać płytę z komputera, jeśli nie ma w nim tej dziurki?

Nie mam pojęcia, nie widzę tego napędu, więc nic nie powiem.

Jaka jest pełna nazwa napędu?