Niedziałający napęd CD/DVD


(PYZ24) #1

Witam, mam taki problem z tytułowym napędem, że na systemach Windows 8 i 8.1 jest on kompletnie niewidoczny, zaś na Windows 7 działa normalnie, bez problemu też bootuje z płyty. Mój napęd to TSSTcorp SH-S183L. Pobierałem firmware ze strony Samsunga (http://www.samsung.com/us/support/owners/product/SH-S183L), ale po uruchomieniu aplikacji, ta wywala komunikat "Drive Can't be found". Poszukałem sterowników, pobrałem i nie wiem co z tym zrobić, bo są to tylko te 3 pliki z załączonego screena. W czym problem? Co powinienem z tym zrobić? Z góry dzięki za pomoc.

post-252389-0-06777300-1412688589_thumb.


(JNJN) #2

Wygląda, że napęd nie jest kompatybilny z W8/8.1.

 

Nieraz efekt pozytywny daje po zainstaowaniu systemu, przepięcie napędu do innego portu sata na płycie, co ciekawe napędy ATA działają bez problemu.

 

Firmware:

 

http://www.firmwarehq.com/Samsung/SH-S183L/files.html

 

Napęd stary jak świat, więc mogą być problemy?


(PYZ24) #3

Pobrałem plik ze wskazanego linku, ale po odpaleniu nic się nie działo, jednak problem się rozwiązał w dość nieoczekiwany sposób. Mianowicie, zainstalowałem na innej partycji Windowsa XP, co się skończyło tym, że potem nie miałem możliwości odpalenia 8.1 i musiałem poratować się płytą, żeby przywrócić możliwość jego uruchomienia i po tej “reanimacji” Ósemki  w “Moim komputerze” pojawiła się stacja dysków DVD :slight_smile: Ciekawe na jak długo… 

W każdym bądź razie dziękuję JNJN za pomoc :slight_smile: