Niedziałający pendrive na laptopie

Witam,

Posiadam laptopa Acer 5762 z Windows XP (akurat wersja angielska, ale to chyba nie ma zanczenia), więc każde urządzenie na USB powinno być wykryte i bez sterowników widziane jako np. dodatkowy dysk.

Zakupiłem ostatnio pendrive Kingstone Data Traveler 100 2GB i niestety komp poprawnie nie widzi tego urządzenia i upomina się o sterowniki.

(Inne urządzenia np. myszka, czy aparat na USB działają)

Pendrive działa normalnie na stacjonarnym kompie.

Może ktoś z was miał już taki problem ??

Jak go rozwiązać ??

(miałem jeszcze ostatnio podobny problem z odtwarzaczem MP3)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Service Pack 2 dla Windows XP masz zainstalowany ?

Tak SP2 jest.

Nie pomyliłeś się co do modelu laptopa ? Na stronach Acera nie ma Twojego modelu laptopa w działach Download - zobacz sam -> TUTAJ i TUTAJ.

Zainstaluj program EVEREST. Otwórz program, kliknij na ikonce Komputer, potem Podsumowanie i odczytaj informację z pozycji: Mikroukład płyty głównej. Napisz ją tutaj.

Swoją drogą, jeżeli posiadsz SP2, wszystko powinno być w porządku.

Mój laptop to dokładnie Acer Aspire 5672 WLMi - czyli seria Aspire 5670.

Został kupiony w UK, ma angielską wersję językową Windows XP (ale to nie powinno mieć znaczenia).

To są printscreeny z Everest’a :

everest1sc6.th.jpg

everest2zg3.th.jpg

Everest dał też uwagę, iż dle tej płyty głównej (żeby wszystko było prawidłowo) należy wygenerować raport. Zrobiłem to, ale jest z rozszerzeniem htm i nie mogę dać do załącznika niestety …

Z góry dziękuję za pomoc, bo z tym pendrivem powoli szlag mnie trafia, a producent i sprzedawca jak narazie się wypinają niestety …

Spróbuj zainstalować STĄD sterowniki do chipsetu (z rozwijanej listy pod MS Windows XP wybierz Intel Chipset Driver 7.2.2.1006 ). Może to pomoże.

Niestety… nic to nie zmeniło …

Jaka może być przyczyna, nic już z tego nie wiem.

Jak podłączam pendrive za każdym razem włącza się okienko instalacji nowego sprzętu i potem nie widzi komp pendrive’a.

Próbowałem - wyinstalowałem to urządzenie (w managerze był z pytajnikiem), wyciągnąłem z USB i wpiąłem ponownie i nadal to samo…

Komunikat, że znaleziono Data Traveler, diodka na pendrivie sie zaświeciła, no i znowu włączyło się to okienko windowsa z prośbą o instalację urządzenia…

I jak włączam Mój komputer - pendriva nie ma…

O co chodzi ??

Spróbuj zainsalować ten sterownik. Jest to sterownik USB 2.0 HighSpeed dla płyt głównych na chipsecie Intel pod Windows XP.

Ale sprawa jest dziwna, bo jeżeli posiadasz SP2, to nie powinno być żadnego problemu.

Miejmy nadzieję, że instalacja powyższego sterownika pomoże.

Ale nie dałeś mi instalki tylko pliki.

Mam je zamienić z tymi na kompie czy co ?

Poza tym to dziwne:

Po włożeniu pendriva w manadżerze urządzeń pojawia się osobny sprzęt Data Taveler 2.0 z pytajnikami.

A przecież nie powinno być w ogóle nowego sprzętu jako tako, tylko pod jednym z USB w zasilaniu powinien być widoczny ten pendrive.

Nikt nie ma innego pomysłu?? Bo nawet już support Acer ściemnia …