Niedziałający przedni panel audio

Witam … Mam problem z przednim panelem audio mianowicie USB łączy a panel z audio nie łączy wcale, a jest mi bardzo potrzebny … Mam płytę Gigabyte GA-G31M-S2L. Z przodu wychodzi dwa pojedyncze kable i dwie potrójne taśmy. nie mam pojęcia co robić … Jak to podłączyć, żeby działo proszę pomocy :frowning:

Bezzik ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Po pierwsze spójrz z góry na płytę główną. 10-pinowe gniazdo (jednego pinu nie ma) znajdziesz zaraz obok ekranowanych w blasze gniazd audio (tych z tylnego panelu). To do niego łączysz przewody audio z przedniego panelu. Prawdopodobnie 2 x po 3 przewody. Nie pomyl z tymi od gniazd USB. Które gdzie włożyć musisz już sam pokombinować. Instrukcję masz na stronie Gigabyte:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/manu … m-s2l.html

Płyta ma HD Audio, więc trzeba podłączyć kabelek oznaczony jako HD Audio. Powinien mieć dwie końcówki, jedną AC’97 i drugą HD AUdio, są identyczne, lecz mają inaczej poprowadzone przewody.

Chyba, że to stara obudowa i ma tylko kabelek z końcówką AC’97, wtedy może być problem. Może w ustawieniach płyty głównej da się zmienić na AC’97.

Raczej spełnię twoje obawy i niestety obudowa jest stara i nie ma kabelka HD :frowning:

Patrz instrukcja str.29. Dżwięk AC97 również podłączysz tam, gdzie wyżej radziłem. Mikrofon i dwa kanały wyjściowe (LiP) stereo, na słuchawki lub wzmacniacz stereo.

Znalazłem kabelki i są podpisane

1.SPK-R

2.SPK-L

3.MIC-IN

4.GND

jak je podłączyć ?

Więc tak: MIC-IN (1), GND (2), SPK-R (5), SPK-L (9). Popatrz na 29 str. tej w/w instrukcji. Pobierz ją w języku angielskim.

Wszystko zrobiłem tak jak kazałeś i nie działa nadal :frowning:

No to już raczej nie poradzę więcej. A czy masz w ogóle dźwięk z tylnych gniazd audio?

Dodane 05.12.2009 (So) 20:44

Bezzik jest jeszcze jedna rzecz. Czy Ty wiesz, że urządzenia, które mają działać na przednim panelu trzeba najpierw wlaczyć w karcie dźwiękowej. Robi się to korzystając z ikonki karty dźwiękowej w tray’u. Po otwarciu ustawień gdzieś tam znajdziesz możliwość włączenia “front panel”. Coś mi się zdaje, że masz wszystko podłaczone OK, tylko zrób te ustawienia. Powodzenia!