Niedziałający przycisk reset

tak jak w temacie: nie działa mi przycisk reset. Nie działał nigdy (mam tego kompa od ponad pół roku). Rozkręcałem go już 2 razy, ale mam wszystko podłączone.

Logic Q11 czarna L350:

http://logicconcept.pl/produkty/obudowy/wiecej.php?co=q11

korzystając z googli znalazłem coś o tym, żeby zmienić w biosie opcje H/W RESET FUNCTION. pytanie tylko gdzie ona się w tym całym biosie znajduje, o ja nie mogę jej znaleźć :frowning:

mógłby mi ktoś pomóc ożywić ten przycisk, bo już mnie to denerwuje.

P.S. mam nadzieję, że wybrałem dobry dział do tego tematu

a może uszkodzony jest przycisk reset ? próbowałeś zamienić przycisk reset z power ? albo zresetować zwierając np. śrubokrętem odpowiednie “piny” ??

ja się na tym zupeałnie nie znam… żeby zresetować te piny, to zasilanie ma być odcięte i po prostu je na chwile połączyć? troche mi dojście do tych kabelków utrudnia taśma od twardego dysku, ale niec się raczej nie stanie jak ją odłącze :slight_smile: jednak, zanim znowu rozkręce kompa, to chciałbym się jeszcze dowiedzieć co z tymi ustawieniami w biosie i funkcją H/W RESET FUNCTION?

sprawdź najpierw w książce do płyty głównej, czy masz przycisk reset wpięty w odpowiednie piny na płycie.

jak jej nie możesz znaleźć to jej pewnie nie masz.

zrób jak pisał kolega wyżej, spróbuj zewrzeć piny do których podłą

komputer musi być uruchomiony, np uruchom setup BIOSu i w tym czasie zewrzyj piny, komputer powinien się zresetować.

zwierałem piny śrubokrętem- nic

zamieniłem reset i powera i też nic

w książce od płyty głównej dziwnym trafem akurat ten obszar płyty nie został opisany, a nawet jakby był, to pewnie musieli byście mi to przetłumaczyć bo bym to sam źle zrozumiał hehe ;)… ktoś ma może pomysł co jest nie tak?

to skąd wierz czy dobre piny zwarłeś ? a jak podepniesz przycisk reset pod piny power to działa ? działa ? jeśli tak masz uszkodzone piny reset :slight_smile:

nie spotkałem się jeszcze z taką książką, żeby nie było opisanych tak podstawowych rzeczy jak podłączenie przycisków obudowy, podaj model płyty i producenta. Jeśli zwierałeś bezpośrednio piny i nie działa reset, więc masz wpięty reset w niewłaściwe piny, nie ma innej możliwości. :slight_smile:

=D>

pinsrt2.th.png

i reset i “PWRSW”(power) mampodłączone tak jak tutaj.

w mojej instrukcji to jednak jest, ale im się coś chyba pomyliło bo jest to w dziale bios :shock: jest tam o resecie napisane tyle:

kabelek niebieski to reset, a biały to ground (uziemienie) tak? jeśli tak, to znaczy, że nie mam podłączone do góry nogami…

moja płyta główna to ASUS A8N-VM CSM

pobawię się jeszcze tymi pinami, ale wątpie, żeby to coś pomogło :frowning:

EDIT:

po dogłębnej analizie i badaniu różnych kombinacji podłączenia wygląda to tak:

  1. kabelek “reset” podłączony pod piny “power’a” i odwrotnie- oba przyciski nie działają

  2. kabelek powera samodzielnie podłączony pod piny “reset’a”- przycisk “reset” nie działa

  3. kabelek “reset’a” samodzielnie podłączony pod piny “power’a”- przycisk “power” nie działa

jakie z tego wnioski, bo przyznam, że sam się trochę plącze… jedyna działająca kombinacja, to po prostu kabelek “power’a” podłączony pod piny “power’a”. wszystkie inne nie działają :frowning:

POMOCY !!