Niedziałający router


(Pitagoras2233) #1

witam, posiadam internet : Inea. Mam problem z pingiem i czasami występującymi lagami, gdyż mój router jest dwa metry nad moim pokojem, na strychu - dzięlący kilkudziesto cm strop. Na infolini kazali zmienić router, ponieważ routery, które daje ich firma nie są wstanie przeprowadzić sygnał w którym nie będzie żadnych problemów. Kupiłem router TP-Link, po podłączeniu routera, nie ma internetu, diody świecą słabym zielonym kolorem. Strona konfiguracyjna TP- Link mi nie działa. Posiadam, jeszcze jeden router TP-Link, który jest bardzo stary, i można go porównąc do routera, który dała firma Inea, ale po podłaczeniu działa. ( korzystam z niego )

Prosiłbym o pomoc , z góry dziękuje.

Pozdrawiam


(Agatonster) #2

mateuszuszekr

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Revolver0) #3

Jak podłączasz router, czy klonujesz adres mac routera?


(Pitagoras2233) #4

Nie


(roobal) #5

Bardzo wyczerpująca odpowiedź. Co to za router jak się z nim łączysz i dlaczego wymieniach go na inny, jeśli masz grube stropy? W twojej sytuacji powinieneś połączyć dwa routery i przedłużyć zasięg .


(Pitagoras2233) #6

Ponieważ router załóżmy za 150 zł będzie oddawał lepie zasięg do karty sieciowej niż za 60zł  ? Chcę żeby router, który kupiłem zaczął działać i sprawdzić czy rzeczywiście będą rezultaty 


(roobal) #7

Cena nie ma nic do zasięgu. Napisz co to za routery, bo może on kosztować 200zł, a wcale lepszego zasiegu mieć nie musi.


(Pitagoras2233) #8

Zakupiony Router : TD-W8960N, obecnie używany: TL-WA501G


(roobal) #9

Inea rozumiem dostarcza Ci łącze po DSL (linia telefoniczna)? To co używasz obecnie, to nie router tylko AP i działa w standardzie g, więc oprocz niższej szerokości pasma ma mniejszy zasięg. W standardzie n powinno być lepiej. Gdy tak nie było połącz oba router i wydłuż zasięg.


(Pitagoras2233) #10

Nie przez linie, jednakże przez antenę która łapie neta przez miasto oddalone od mojej miejscowości ( 5 km ) 


(roobal) #11

Pytam, bo z tego co się orientujęoperator oferuje dostęp bezprzewodowy, mobilny i FTTH i być moze pod DSLu tez, dlatego zastanawiałem się po co Ci router z modemem ADSL. Wymień go na zwykły router, za tę cenę dostaniesz lepszy.


(Pitagoras2233) #12

Mając okazję wymienię, ale chciałbym sprawdzić czy jednak po zmianie routera będzie jakaś poprawka … Mógłbyś mi pomóc skonfigurować ten router, żeby działał ?


(Javapraca) #13

A moze zamiast w nowy router, lepiej zainwestowac we wzmacniacz sygnalu WiFi:

http://www.pcformat.pl/Test-wzmacniaczy-Wi-Fi—popraw-zasieg,a,3493

http://www.dobreprogramy.pl/TPLINK-TLWA850RE-poszerzamy-zasieg-WiFi,Lab,41952.html


(Pitagoras2233) #14

Nie mam pojęcia mi chodzi aby prędkość internetu nie wahała się, tylko była ciągle mniej więcej w tej samej prędkości i oczywiście ping ( 70-120 ) zmniejszył się … Więc bardziej odpowiednim wyjściem były zakup urządzenia, które podrzucił tu kolega wyżej ? Może jakiś program do zmniejszania pingu czy coś w tym stylu …

Btw. mógłby mi ktoś pomóc w skonfigurowaniu tego niedziałającego routera zanim go wymienię czy oddam?  Może nie będzie konieczne kupno tego urządzenia … 

Dodam jeszcze, że np podczas gadania na komunikatorze Skype ping z 110 spada do 70-80… 


(roobal) #15

To jest router adsl, więc kabelek od operatora możesz podłączyć co najwyżej do portu LAN. Mususz wyłączyć serwer DHCP i z Internetu możesz korzystać tylko na jednym urządzeniu, no chyba że operator przydzili Ci wiecej, niż jedno IP.


(Pitagoras2233) #16

Mógłbyś napisać wszystko po kolei, co mam zrobić żeby router zadziałał ? 


(roobal) #17

Wyłącz serwer DHCP i skonfiguruj WiFi. Szczegóły znajdziesz w instrukcji obsługi.


#18

mateuszuszekr, skoro kupiłeś TPLINK TD-W8960N to możesz go ustawić jako router kablowy (jeden z portów LAN stanie się portem WAN). Instrukcja jak go ustawić http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/lan-jako-wan-w-routerze-tp-link-w8960n/

 

Pozdrawiam!


(Pitagoras2233) #19

Problem jest taki, że strona na której mogę go skonfigurować jak powiedziałeś wyżej mi nie działa … http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=144


(Javapraca) #20

W nawiązaniu do tego co pisałem o wzmacniaczach sygnału WiFi, chciałem Ci polecić jeszcze jedna opcje, która rozwiąże Twój problem - urządzenia do komunikacji przez gniazdka sieci elektrycznej:

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2014/02/transmitery-sieciowe-sposob-na-niezawodny-internet-z-gniazdka-elektrycznego!.aspx

 

Przesyłam Ci poniżej treść tej strony:

 

W jaki sposób zalogować się na stronę konfiguracyjną routera firmy TP-LINK?

Odpowiedni dla: Routery 3G/4G, Routery przewodowe, Bezprzewodowe routery, standard N, 300Mb/s, Bezprzewodowe routery, standard N, 150Mb/s , Bezprzewodowe routery, standard G, 54Mb/s

Krok 1 Otwórz okno przeglądarki internetowej, w pole adresowe wprowadź adres LAN IP routera (domyślna wartość to 192.168.1.1). Następnie naciśnij klawisz Enter.

 

Krok 2 Aby zalogować się na stronie konfiguracyjnej urządzenia, wprowadź nazwę użytkownika i hasło (domyślna wartość obu pól to: admin).

 

 

Być może Twój nowy router nie połączy się z Internetem (operatorem) na standardowych ustawieniach - wtedy ustawienia trzeba będzie skopiować ze starego urządzenia. Ale zacząć możesz od konfiguracji WiFi i sprawdzenia, czy masz wystarczająco dobra transmisje (pingi) przez strop - jak nie, to bym się skłaniał ku wymianie routera na wzmacniacz, albo transmiter o których pisałem.