Niedziałający router

witam, posiadam internet : Inea. Mam problem z pingiem i czasami występującymi lagami, gdyż mój router jest dwa metry nad moim pokojem, na strychu - dzięlący kilkudziesto cm strop. Na infolini kazali zmienić router, ponieważ routery, które daje ich firma nie są wstanie przeprowadzić sygnał w którym nie będzie żadnych problemów. Kupiłem router TP-Link, po podłączeniu routera, nie ma internetu, diody świecą słabym zielonym kolorem. Strona konfiguracyjna TP- Link mi nie działa. Posiadam, jeszcze jeden router TP-Link, który jest bardzo stary, i można go porównąc do routera, który dała firma Inea, ale po podłaczeniu działa. ( korzystam z niego )

Prosiłbym o pomoc , z góry dziękuje.

Pozdrawiam

mateuszuszekr

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jak podłączasz router, czy klonujesz adres mac routera?

Nie

Bardzo wyczerpująca odpowiedź. Co to za router jak się z nim łączysz i dlaczego wymieniach go na inny, jeśli masz grube stropy? W twojej sytuacji powinieneś połączyć dwa routery i przedłużyć zasięg .

Ponieważ router załóżmy za 150 zł będzie oddawał lepie zasięg do karty sieciowej niż za 60zł  ? Chcę żeby router, który kupiłem zaczął działać i sprawdzić czy rzeczywiście będą rezultaty 

Cena nie ma nic do zasięgu. Napisz co to za routery, bo może on kosztować 200zł, a wcale lepszego zasiegu mieć nie musi.

Zakupiony Router : TD-W8960N, obecnie używany: TL-WA501G

Inea rozumiem dostarcza Ci łącze po DSL (linia telefoniczna)? To co używasz obecnie, to nie router tylko AP i działa w standardzie g, więc oprocz niższej szerokości pasma ma mniejszy zasięg. W standardzie n powinno być lepiej. Gdy tak nie było połącz oba router i wydłuż zasięg.

Nie przez linie, jednakże przez antenę która łapie neta przez miasto oddalone od mojej miejscowości ( 5 km ) 

Pytam, bo z tego co się orientujęoperator oferuje dostęp bezprzewodowy, mobilny i FTTH i być moze pod DSLu tez, dlatego zastanawiałem się po co Ci router z modemem ADSL. Wymień go na zwykły router, za tę cenę dostaniesz lepszy.

Mając okazję wymienię, ale chciałbym sprawdzić czy jednak po zmianie routera będzie jakaś poprawka … Mógłbyś mi pomóc skonfigurować ten router, żeby działał ?

A moze zamiast w nowy router, lepiej zainwestowac we wzmacniacz sygnalu WiFi:

http://www.pcformat.pl/Test-wzmacniaczy-Wi-Fi—popraw-zasieg,a,3493

http://www.dobreprogramy.pl/TPLINK-TLWA850RE-poszerzamy-zasieg-WiFi,Lab,41952.html

Nie mam pojęcia mi chodzi aby prędkość internetu nie wahała się, tylko była ciągle mniej więcej w tej samej prędkości i oczywiście ping ( 70-120 ) zmniejszył się … Więc bardziej odpowiednim wyjściem były zakup urządzenia, które podrzucił tu kolega wyżej ? Może jakiś program do zmniejszania pingu czy coś w tym stylu …

Btw. mógłby mi ktoś pomóc w skonfigurowaniu tego niedziałającego routera zanim go wymienię czy oddam?  Może nie będzie konieczne kupno tego urządzenia … 

Dodam jeszcze, że np podczas gadania na komunikatorze Skype ping z 110 spada do 70-80… 

To jest router adsl, więc kabelek od operatora możesz podłączyć co najwyżej do portu LAN. Mususz wyłączyć serwer DHCP i z Internetu możesz korzystać tylko na jednym urządzeniu, no chyba że operator przydzili Ci wiecej, niż jedno IP.

Mógłbyś napisać wszystko po kolei, co mam zrobić żeby router zadziałał ? 

Wyłącz serwer DHCP i skonfiguruj WiFi. Szczegóły znajdziesz w instrukcji obsługi.

mateuszuszekr, skoro kupiłeś TPLINK TD-W8960N to możesz go ustawić jako router kablowy (jeden z portów LAN stanie się portem WAN). Instrukcja jak go ustawić http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/lan-jako-wan-w-routerze-tp-link-w8960n/

 

Pozdrawiam!

Problem jest taki, że strona na której mogę go skonfigurować jak powiedziałeś wyżej mi nie działa … http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=144

W nawiązaniu do tego co pisałem o wzmacniaczach sygnału WiFi, chciałem Ci polecić jeszcze jedna opcje, która rozwiąże Twój problem - urządzenia do komunikacji przez gniazdka sieci elektrycznej:

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2014/02/transmitery-sieciowe-sposob-na-niezawodny-internet-z-gniazdka-elektrycznego!.aspx

 

Przesyłam Ci poniżej treść tej strony:

 

W jaki sposób zalogować się na stronę konfiguracyjną routera firmy TP-LINK?

Odpowiedni dla: Routery 3G/4G, Routery przewodowe, Bezprzewodowe routery, standard N, 300Mb/s, Bezprzewodowe routery, standard N, 150Mb/s , Bezprzewodowe routery, standard G, 54Mb/s

Krok 1 Otwórz okno przeglądarki internetowej, w pole adresowe wprowadź adres LAN IP routera (domyślna wartość to 192.168.1.1). Następnie naciśnij klawisz Enter.

 

Krok 2 Aby zalogować się na stronie konfiguracyjnej urządzenia, wprowadź nazwę użytkownika i hasło (domyślna wartość obu pól to: admin).

 

 

Być może Twój nowy router nie połączy się z Internetem (operatorem) na standardowych ustawieniach - wtedy ustawienia trzeba będzie skopiować ze starego urządzenia. Ale zacząć możesz od konfiguracji WiFi i sprawdzenia, czy masz wystarczająco dobra transmisje (pingi) przez strop - jak nie, to bym się skłaniał ku wymianie routera na wzmacniacz, albo transmiter o których pisałem.