Niedziałający scroll w myszy

W nowym komputerze stacjonarnym nie działa mi scroll w myszy. Zainstalowany Windows 7. Testowałam 4 sprawne (na innych komputerach działają bez zarzutu) myszy i nie wiem już, co robić. Działają oba przyciski i scroll po naciśnięciu (tzn. pojawia się wtedy kółko ze strzałkami) - nie działa samo przewijanie scrollem (przeglądarka, programy - nigdzie). Przekopałam internet, aktualizowałam sterowniki, podłączałam do różnych gniazd USB, grzebałam w ustawieniach, wymieniałam baterie na nowe i brakuje mi już pomysłów. Podpowiecie, czego jeszcze mogę spróbować?

Napisz model myszki.

Microsoft Wireless Mobile Mouse 3000 v.2.0
HP Wireless Mouse Z4000
TRACER Paris TRM-401
Microsoft Notebook Optical Mouse 1020

Tych próbowałam, docelowo chciałabym używać jednej z pogrubionych.

Może coś namieszałaś w rejstrze - ja kiedyś próbowałem zmienić działanie scroll-a by było jak na macu (odwrotnie do windows / linux) i scroll padł i trzeba było cofnąć zabawy?

Takim wpisem się włączało:

Get-ItemProperty HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\HID\*\*\Device` Parameters FlipFlopWheel -EA 0 | ForEach-Object { Set-ItemProperty $_.PSPath FlipFlopHScroll 1 }

i niestety ręcznie przestawić na zero.

1 polubienie

Loginy123, otworzyłam rejestr, rozwijam drzewa i do Enum wszystko ok, później nie znajduję HID. To się jakoś inaczej robi czy czegoś u mnie brakuje?

Jest ok.

1 polubienie

Może głupie pytanie, ale zacznijmy od podstawowych rzeczy, a nie rejestru :wink: W panelu sterowania w ustawieniach myszy na zakładce kółko masz ustawioną odpowiednią ilość wierszy, które chcesz, aby były przewijane po przekręceniu rolki?
Jeśli tam jest ok, to obstawiam jakiś konflikt oprogramowania, zresztą sama piszesz, że instalowałaś jakieś sterowniki do tej myszki - zupełnie niepotrzebnie. Może jeszcze coś instalowałaś, co mogłoby dotyczyć działania myszy?

W panelu sterowania w ustawieniach myszy nie mam zakładki kółko. Mam: 1) Przyciski (zamiana przycisków/szybkość dwukliku/blokada kliknięcia) 2) Wskaźniki (wybór kształtu kursora) 3) Opcje wskaźnika (szybkość ruchu/przyciąganie/widoczność) i 4) Sprzęt. Nie widzę opcji kółka.

Sterowniki instalowały się same po podłączeniu myszy - pojawiał się dymek z komunikatem i za chwilę myszy zaczynały działać (z wyjątkiem scrolla). Ja je później próbowałam aktualizować, bo myślałam, że w tym jest problem. Instalowałam jeszcze Renesans Electronics USB 3.0 Host Controller Driver - mysz jest na USB, więc ma to związek. Do jednej z myszy miałam Centrum myszy i klawiatur (https://www.microsoft.com/accessories/pl-pl/d/wireless-mobile-mouse-3000), ale nic to nie dało, więc usunęłam.

Spróbuj usunąć wszystkie urządzenia z w menadżerze urządzeń pod pozycją “Mysz i inne urządzenia wskazujące”. Po restarcie komputera system powinien ponownie spróbować zainstalować sterownik do myszy.

Zrobione. Scroll nadal nie działa.

No to już lekko zgłupiałem skoro MS nie potrafi swojej myszki obsłużyć.
Możesz jeszcze spróbować podłączyć mysze HP i zainstalować sterownik http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp60501-61000/sp60674.exe ?

Pobierz, uruchom USB Device Tree Viewer
http://www.uwe-sieber.de/usbtreeview_e.html
i pokaż jego okno
Z podpiętą myszą.