Niedziałający sterownik Realtek HD Audio

Cześć, złożyłem sobie nowego PC’ta i wszystko było by pięknie gdyby nie sterownik do zintegrowanej karty dźwiękowej.

Sterownik instaluje się normalnie, ale już po zainstalowaniu nie da się go włączyć z .exe z folderu gdzie jest zainstalowany. Ogólnie dziwny jest fakt że nie uruchamia się sam. Nie ma też do niego dostępu z panelu sterowania. Jedyny dowód tego że sterownik jest zainstalowany to fakt że widnieje na liście programów do odinstalowania w panelu.

Co do samej karty to widnieje ona jako “Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio” w menadżerze urządzeń, oprócz niej jako kontrolery dźwięku video i gier są jeszcze 2 urządzenia

  • Nvidia High Definition Audio

  • Nvidia Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM)

Dźwięk działa tylko z słuchawek wpiętych do gniazda w monitorze kiedy ten podpięty jest kablem HDMI,

monitor to BenQ XL2411Z (obsługuje go sterownik ‘Nvidia sterownik dźwięku HD’)

Mój sprzęt to:

MSI Z170A Krait Gaming

i5-6600k

MSI Nvidia GeForce GTX 970 Gaming 100ME

…reszta chyba nie istotna…

System to Win7 64bit

Próbowałem już usuwać sterownik dźwięku od Nvidii i instalowałem kilka wersji sterownika od Realteka… Sprawdzałem też w Biosie czy karta jest włączona…

Ponadto próbowałem też instalować każdy sterownik przez menadżera urządzeń, wtedy wyskakuje taki komunikat:

“System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go: Atrybuty Rozszerzone są niezgodne”

i taki komunikat z każdą wersją sterownika do mojej płyty, również tego z płytki z pudełka.

Co może być nie tak?