Niedziałający system WIN7> WIN10

Witam, 

 

Na wstępie chciałem podkreślić, że moja znajomość komputerów jest słaba, więc wybaczcie mój brak obycia. Mam nadzieję, że sam temat też nie został wcześniej poruszany i nie zaśmieca forum. 

 

Wracając do meritum, posiadam komputer stacjonarny dell optiplex 7010. Zakupiłem go w pakiecie z płytą instalacyjną win8, niemniej na dysku był już zainstalowany system win7 (z tego co się orientowałem licencja win8 umożliwia użytkowanie niższych Windowsów i taki ‘chachment’ zastosował sprzedawca.) 

Ostatnio skusiłem się na zmianę systemu na win10 i podczas (jak mniemam końcowej fazie instalacji) pojawił się problem, obecnie komputer nie działa, system nie chce się uruchomić (właściwie nie wiem jaki do końca jest obecnie zainstalowany). 

 

Wyświetlany kompunikat to:

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

Ja zrobiłbym tak - wyjął dysk, podłączył go przez np kieszeń usb do innego komputera i tam przegrał z niego wszystkie dane. Potem włożyłbym go ponownie i użył płyty recovery win 8.1. Po odtworzeniu win 8.1 zrobiłbym aktualizację do win 10. Na końcu odtwarzałbym wcześniej skopiowane dane.