Niedziałający wbudowany czytnik kart w laptopie

Witam, posiadam laptop Acer Aspire e1-571g, z przodu znajduje się czytnik kart sd, ale po włożeniu karty nie ma żadnej reakcji. Zawartość karty nie wyświetla się w eksploratorze plików, w zarządzaniu dyskami też nic nowego się nie pojawia, w menedżerze urządzeń też w ogóle nie widać nic przypominającego czytnik kart (nawet po zaznaczeniu pokaż ukryte urządzenia). Reinstalowałem sterowniki, sprawdziłem czy w biosie nie jest nic wyłączone i żadnych rezultatów. Zajrzałem też do samego wejścia, nie widać żadnych zabrudzeń ani wygiętych wtyków. Ktoś ma pomysł jak przywrócić temu czytnikowi sprawność?

Próbowałeś użyć karty w innym komputerze lub zewnętrznym czytniku?

Ostatni sterownik na stronie powinien działać. Zwróć uwagę czy wszystkie ptaszki są zaznaczone podczas instalacji.

Tak, sprawdziłem ją zanim w ogóle włożyłem ją do laptopa, na innym laptopie normalnie dało się ją rozczytać

Ściągnąłem, zainstalowałem ale po restarcie nic się nie zmieniło, nadal nic.

Może to nie te. Zobacz jeszcze te lub tamte:

Bios masz najnowszy? Ostatnia wersja to 2.21 link

Sterowniki ze strony producenta warto sprawdzić. Czyli te z 2013r link

Nadal nic, sprawdziłem oba, po restarcie zero zmiany.

Zainstalowany jest najnowszy bios, te sterowniki sprawdziłem na samym początku, nic nie dały.

Czy laptop był rozbierany, np. do czyszczenia? Może taśma lub złącze nie kontaktuję?

Ja go nigdy nie rozbierałem, ale jest poleasingowy więc może mieć różną przeszłość. Sam zaczynam się przechylać do tej wersji że sam czytnik może być uszkodzony. Najgorzej że w tych laptopach biurowych trzeba całego go rozebrać żeby się dostać do płyty głównej.