Niedziałający wentylator

Mam problem. Dzisiaj wymielam sobie zasilacz od komputera, bo miałam pewne problemy, które wydaja sie już rozwiązane. Ale pojawił sie następny. Po całej tej wymianie nie działa mi jeden wentylator. A ściślej mówiąc ten pod zasilaczem (nie wiem, od czego on itp. - nie znam się). Czy może to powodować w takim razie jakies tragiczne skutki czy coś. proszę o jakieś porady

ewcia2405 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wentylator pod zasilaczem, to najprawdopodobniej wentylator na procesorze.

Jego niesprawność przy uruchomionym komputerze może, a raczej na pewno doprowadzi do przegrzania procesora, a co za tym idzie, do jego nieodwracalnego uszkodzenia.

Spróbuj ruszyć niedziałający wentylator palcem, może zacznie działać. Nie jest on przypadkiem odłączony od płyty głównej ?

O jaki wentylator chodzi?? “Pod” zasilaczem na zasilaczu? Na obudowie komputera?? Na płycie głównej (w tym wypadku tak, chodzi o procesor - patrz post poprzednika)??

Pod zasilaczem na obudowie komputera… ruszałam go i nic. Jest podłączony, więc nie wiem…

Przed zmianą zasilacza wentylator działał ?

Może uderzyłaś w niego zasilaczem, kiedy go zmieniałaś ? Może wcześniej (kiedy miałaś stary zasilacz) ten wentylator już nie działał, tylko nie zauważyłaś tego ?

Niedziałający wentylator z obudowy komputera nie wywoła żadnych tragicznych w skutkach komplikacji :wink:

Ale dobrze by było, gdyby działał. Popróbuj jeszcze. Jeżeli nie da znaku życia, to po prostu kup nowy. Cena, to ok. 10 zł. w sklepie komputerowym.

Tak, na pewno działał - nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Aha, to dobrze, ale tak czy siak, juto cos popróbuje. Dzięki. ;]