Niegroźny czarny ekran

Witam.

Mam taki mały problem, który jednak jest nieco irytujący… Pracuje na Windows 7 RC (Build 7100) i od jakiegoś czasu podczas logowania do systemu przez chwilę zamiast tapety i taskbaru widzę jedynie czarny ekran. Później na szczęście wszystko wczytuje się jak powinno, no i niby to nic strasznego, ale w gruncie rzeczy dość odczuwalnie spowalnia rozruch systemu i wywołuje we mnie irracjonalny niepokój;) Starałem się coś wygooglować na ten temat, ale doszukałem się jedynie złowieszczych postów o CZARNYCH EKRANACH ŚMIERCI, a mój komputer jak najbardziej żyje i nie zapowiada się żeby miał nagle kipnąć;)

Jeśli ktoś ma pomysł, dlaczego się tak dzieje i jak temu zaradzić, to z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Windows 7 nie uruchamia się tylko do momentu gdy ujrzymy ekran logowania, w trakcie i po zalogowaniu gdy widzimy już puplpit 7 uruchamia jeszcze różne usługi.

Miałem identyczną sytuację na dwóch różnych komputerach, ale na Win XP. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku zauważyłem, że czarny ekran pojawia się w momencie ładowania się sterowników od karty graficznej ATI Radeon - Catalyst Control Center.

Poza pojawiającym się na sekundę czarnym ekranem nic się z żadnym nie stało i wszystko działało w porządku.

Potwierdzam takie zachowanie w przypadku tych kart, miałem coś takiego na Viście i na 7 RC, pomogło wywalenie z auto-start aplikacji “Start CCC”, jeżeli masz tę kartę to wywal ten składnik ze startu i problem powinien się rozwiązać, ewentualnie pobierz Ccleaner i pokaż zrzut z menadżera auto-start jaki posiada wymieniony program, może uda się jeszcze troszkę zoptymalizować system :wink: .

Owszem mam Radeona, ale problem zaczął pojawiać się od niedawna i nie jestem w stanie powiązać go z jakąś aplikacją. Mimo to odłączyłem autostart CCC, jednak bez skutku. Czarny ekran dalej się pojawia. Wklejam zrzut z CClenera:

800f89591d1c.png.html

PS: W razie gdyby grafika się nie wyświetlała (bo u mnie coś jej nie widać w podglądzie) to tu jest link: http://zapodaj.net/800f89591d1c.png.html

U mnie na Win7RC x64 też zaobserwowałem takie zjawisko,powodem było też CCC!Odinstalowałem,zainstalowałem nowszą wersje i na razie spokój :slight_smile: