Nieidzie wykasować płyty RW

Witam mam następujący problem z wykaswaniem płyty do wielokrotnego nagrywania. Wcześniej wszystko dobrze działało kasowałem ją tylko 3 razy, ale ostatnio nagrałem film na nią programem aschampoo burning studio w czasie nagrywania pokazał się błąd ale potem po sprawdzeniu płyty okazało się żże film nagrał się poprawnie. Niestety teraz kiedy chcę ją wykasować to nieda się bo albo wyskakuje błąd albo w ogóle film nie jest usuwany. Próbowałem usunąć programem wbudowanym w windows a także xpcdburner ale niestety nie da się skasować tej płyty. Czy jest możliwość żeby ją jakoś wykasować? Prawie ją nieużwałem tylko 3 razy na nią nagrywałem i ją kasowałem. Bardzo proszę o pomocpomoc

Zależy co to był za błąd przy nagrywaniu i jakie błędy ci wywala przy próbie kasowania, przy niefortunnym uszkodzeniu fizycznym powierzchni i/lub struktury danych na nośniku mogą się z nim dziać różne dziwne rzeczy.

Jakbyś tak usunoł to ashampo revo uninstalerem i przeczyścił rejestr ,następnie zobaczył tym czy wyczyści płytke

http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, … 13218.html

A inne płyty kasuje czy tylko tej jednej nie kasuje

Ale czy warto tracić czas i nerwy na problem z płytą? Wyrzuc ją do śmieci i kup nowa, i problem z głowy.

Sorry ale takie podejście jest zwyczajnie głupie.

jedrek00711 zadał słuszne pytanie bo jeśli są generalnie problemy z nagrywaniem/kasowaniem płyt a nie tylko z tą jedną to może to oznaczać usterkę nagrywarki.

Jedrek zadał mądre pytanie ale nie mamy odpowiedzi wiec moja propozycja rozwiązania problemu jest całkiem normalna tym bardziej ze chodzi o wykasowanie płyty, a nie odzyskanie danych. Już szukając rozwiązania przez ten czas jego komputer zużył więcej prądu niż kosztuje ta płyta.

No niby tak szkoda czasu

Właśnie inne płyty kasuje tylko tej nie chce wyjasować wydaje mi się że ashampoo popsuł tą płytę