Niekończąca się aktualizacja

Witam.

Mam problem z aktualizacją. Na początku jest napis: “Przygotowywanie do konfigurowania systemu Windows” następnie “Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows. Wycofywanie zmian. Nie wyłączaj komputera” Widnieje on przez kilka godzin, następnie jest napis “Zamykanie” i trwa już wieczność. Gdy zamknę laptop przy użyciu przycisku cały proces rozpoczyna się od nowa: przygotowywanie, niepowodzenie…itd…Zalogowałem się do systemu za pomocą trybu awaryjnego i zrobiłem przywracanie systemu ale to też się nie powiodło i teraz nawet w przypadku wybierania trybu awaryjnego włącza się ta cholerna aktualizacja. Jak temu zaradzić?

Chciałem zrobić nakładkę tak jak się to robi w przypadku Windows XP, ale przyznam, że nie mam pojęcia jak, bo opcja napraw zdaje się bazuje na kopii zapasowej.

Opcja “napraw” bazuje na oryginalnej płycie instalacyjnej, którą przy uruchomionym systemie trzeba włożyć do napędu. Reszta vide: procedura-naprawy-systemu-windows-przez-nadpisanie-t447116.html

Miałem to raz kiedyś na stacionarce. Skończyło się na tym, że za 2 razem cofnęło zmiany i później poszło gładko.

Temat do zamknięcia. Włączyło się naprawianie i system chodzi.