Niekończąca się aktualizacja


(Vilandra) #1

Ma moim HP 250 Windows 10 aktualizuje się już kilka godzin. Cały czas pokazuje komunikat "Przetwarzanie aktualizacji nie wyłączaj komputera. Komputer zostanie uruchomiony ponownie kilka razy" Jest dopiero 25%. Kilka dni temu było to samo i tak się wkurzyłam, że wyciągnęłam baterię i później się jakoś włączył. Oczywiście z przywracaniem poprzedniej wersji systemu Windows. Następnego dnia było to samo. Nie mogłam już dłużej czekać, wcisnęłam power żeby wyłączyć i znowu to samo "Trwa przywracanie poprzedniej wersji systemu Windows". Zaraz mnie szlak trafi. Dzisiaj już któryś dzień z kolei jest ta sama śpiewka. Co jest z tymi aktualizacjami, przecież to nie jest normalne, by to tyle trwało?

 

Co mogę z tym zrobić?

 

A w ogóle teraz jak chciałam go trochę wyczyścić, to narzędzie oczyszczania dysku pokazuje, że mogę usunąć 3,66 TB plików(!) Trzy i pół terabajta? Przecież ja mam dysk 500 GB?! I te 3 TB pokazuje z "Windows Update". Normalne to to nie jest. :smiley:


(Kurp55) #2

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/947821
Jeżeli to nie pomoże.

  1. Upewnij się, że w systemie poprawnie ustawiono datę, godzinę i strefę czasową.
  2. Uruchom program services.msc i znajdź usługę o nazwie Windows Update. Kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję zatrzymaj.
  3. Dysk systemowy -> Windows -> SoftwareDistribution -> DataStore i wyczyść jego zawartość. Powtórz operację w przypadku folderu Download (również znajduje się w SoftwareDistribution). Uwaga zamiast usuwania można zmienić nazwę folderu  SoftwareDistribution dodając np.old, który później można usunąć.
  4. Ponownie uruchom usługę Windows Update. Restart komputera.

Uruchomienie services.msc: znaczek windows na klawiaturze + R. Wpisz w pole  services.msc i enter.