Niekończąca się aktualizacja

Ma moim HP 250 Windows 10 aktualizuje się już kilka godzin. Cały czas pokazuje komunikat “Przetwarzanie aktualizacji nie wyłączaj komputera. Komputer zostanie uruchomiony ponownie kilka razy” Jest dopiero 25%. Kilka dni temu było to samo i tak się wkurzyłam, że wyciągnęłam baterię i później się jakoś włączył. Oczywiście z przywracaniem poprzedniej wersji systemu Windows. Następnego dnia było to samo. Nie mogłam już dłużej czekać, wcisnęłam power żeby wyłączyć i znowu to samo “Trwa przywracanie poprzedniej wersji systemu Windows”. Zaraz mnie szlak trafi. Dzisiaj już któryś dzień z kolei jest ta sama śpiewka. Co jest z tymi aktualizacjami, przecież to nie jest normalne, by to tyle trwało?

 

Co mogę z tym zrobić?

 

A w ogóle teraz jak chciałam go trochę wyczyścić, to narzędzie oczyszczania dysku pokazuje, że mogę usunąć 3,66 TB plików(!) Trzy i pół terabajta? Przecież ja mam dysk 500 GB?! I te 3 TB pokazuje z “Windows Update”. Normalne to to nie jest. :smiley:

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/947821
Jeżeli to nie pomoże.

  1. Upewnij się, że w systemie poprawnie ustawiono datę, godzinę i strefę czasową.
  2. Uruchom program services.msc i znajdź usługę o nazwie Windows Update. Kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję zatrzymaj.
  3. Dysk systemowy -> Windows -> SoftwareDistribution -> DataStore i wyczyść jego zawartość. Powtórz operację w przypadku folderu Download (również znajduje się w SoftwareDistribution). Uwaga zamiast usuwania można zmienić nazwę folderu  SoftwareDistribution dodając np.old, który później można usunąć.
  4. Ponownie uruchom usługę Windows Update. Restart komputera.

Uruchomienie services.msc: znaczek windows na klawiaturze + R. Wpisz w pole  services.msc i enter.