Niekończące wyszukiwanie aktualizacji na Windows 8.1

Witam. Ostatnio postanowiłem zainstalować na wirtualnej maszynie starego Windows 8.1, bo chciałem odczuć dawną sympatię do tego systemu. Po zaaktywowaniu produktu postanowiłem znaleźć aktualizację. Jednak mimo dostępu do internetu cały czas (chyba w nieskończoność) próbuje wyszukać aktualizacje. Mimo prób zainstalowania niektórych potrzebnych łatek do obejścia tego problemu, nawet ręczne aktualizowanie nie działa tak jak powinno, cały czas mam komunikat we okienku: “Trwa wyszukiwanie aktualizacji na tym komputerze…”. Bez przerwy. Mimo czekania wielu godzin nic, a nic.

Mam nadzieję, że pomożecie mi. Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

Nieoficjalne działające rozwiązanie dotyczące nieskończonego wyszukiwania aktualizacji przez Windows Update :
KB3173424 + restart
+
KB3172614 + restart (ewentualnie KB4512938+restart)
Działa !

Nic. Po uruchomieniu piszę cały czas komunkat: “Trwa wyszukiwanie aktualizacji na tym komputerze…”

Musisz zrobić to tak:
wejdź w usługi i zatrzymaj usługę Windows Update, Potem uruchom ją i wtedy uruchom pierwszą aktualizację

  • restart

i z drugą aktualizację tak samo.

Spróbuje tak, zaraz wracam ze odpowiedzią.

Działa! Dziękuje za pomoc, udało się! Po zainstalowaniu tych aktualizacji które podałeś, wszystko działa. Jeszcze raz dziękuje za pomoc wszystkim.

Nie lepiej było pobrać obraz z aktualizacjami?
Tak masz około 200 do instalacji