Niekontrolowany restart i maksymalne zawieszenie sie kompa

witam. ma taki problem od jkiegos czasu, komp zaczol sie sam restartowac i maksymalnie zawieszac i z dnia na dziien coraz czesciej tak sie dzieje, ponadto od kilku dni zauwazylem glasniejsza prace dysku na ktorym mam system. gdzie ii jak moge sprawdzic pryzyczyny tych dolegliwosci, sprawdzalem dziennik zdarzen ale tam pusto zadnych informacji, czy jest jakis program ktory by przeanalizowal dokladnie stan podzespolowi czy moze to byc wynikiem jakiegos robactwa?

Dalaczam szczegolowy log hijacka moze tu da sie wykryc przyczyny

Co do loga HijackThis, poprosiłbym o pomoc w dziale “Bezpieczeństwo i logi HijcakThis”. Mozesz im opisać problem i dać link do tematu tutaj.

Co do samego problemu, możesz w BIOSie sprawdzić napięcia i temperatury i podać je tu na forum. Nie jest to wiarygodne źródło, ale czasem pomaga od razu wychwycić usterki.

Jeszcze pytanie, czy poza tym co napisałeś, zauważyłeś jakieś inne objawy w działaniu komputera?

matny , podaj pełną konfigurację komputera (jeżeli jej nie znasz, to pomoże Ci program EVEREST).

Jaki posiadasz zasilacz ? Jeżeli nie wiesz, to zdejmij lewą ściankę obudowy (patrząc od czoła obudowy) i odczytaj informacje (producent, moc) znajdujące się na naklejce zasilacza.

Jeszcze taka prosta a często pomocna czynność: prz wyłączonym komputerze, otwórz jego obudowę i sprawdź podłączenie wszystkich podzespłów - w twoim przypadku, szczególnie połączenia dsyku twardego i napędów optycznych z płytą główną i czy wtyczki taśm są dociśnięte.