Niektóre aktualizacje nie chcą się zainstalować(Windows XP)

Sprawa wygląda tak:

Mam Windows XP Home Edition SP3

Od maja tego roku nie mogę zainstalować aktualizacji "“Narzędzie Windows do usuwania złośliwego oprogramowania”. Gdy chciałem to zainstalować ponownie to niestety się nie dało(nie było tej aktualizacji na liście w WU). Dodam jeszcze że zawsze podczas instalacji tej aktualizacji zawieszał się instalator.

Niedawno zaś robiłem porządny update systemu i znalazła się kolejna aktualizacja które nie chce mi się zainstalować. Jest nią:“Microsoft .NET Framework 3.0: pakiet językowy dla komputerów z procesorem x86 (KB928416)”. W tym przypadku jednak instalator jawnie mówi że instalacja zakończyła się niepowodzeniem. Sama zaś aktualizacja znajduje się na liście WU.

Pytania zatem brzmią:

  1. Co jest przyczyną moich niepowodzeń?

  2. Jak to naprawić?

Różnie: w przypadku pakietu językowego - to jest to kwestia już zainstalowanej nowszej wersji. Możesz ignorować tą aktualizacją, a jak chcesz powalczyć - to odinstaluj wszystkie FW, ściągnij pakiety dystrybucyjne każdej z wersji i poinstaluj je zgodnie z numeracja. Problem zniknie. W przypadku błędu NWUZO - to przechodzimy dalej:

… czytamy w podsumowaniu jakim kodem błędu zakończyła się aktualizacja, znajdujemy odpowiedni odnośnik pomocy (wszystko jest na stronie WU!), i stosujemy się do podanych tam kroków.

Osobiście zaś obstawiam że masz włączonego jakiegoś ćwierć inteligentnego antyvira który blokuje tą aktualizacją.

Cóż… mam avasta! 5. To może wiele wyjaśniać :stuck_out_tongue: Sprawdzę to wszystko jutro, teraz nie mam czasu.

Gdzieś tutaj widziałem poradnik, który opisuje co robić gdy pewne aktualizacje(np:Narzędzie Windows do usuwania złośliwego oprogramowania) nie chcą się zainstalować. Może to jest moją przyczyną problemów?

EDIT:

Kod błędu dla “Microsoft .NET Framework 3.0: pakiet językowy dla komputerów z procesorem x86 (KB928416)” to 0x13EC

Ważna poprawka w sprawie aktualizacji “Narzędzie Windows do usuwania złośliwego oprogramowania”:

Problem z aktualizacją wystąpił w lipcu, nie w maju. Kod błędu:0x800706BE

No to wio:

ad. 1 http://www.microsoft.com/communities/ne … &sloc=&p=1

ad. 2 np.: http://msmvps.com/blogs/athif/archive/2 … 706BE.aspx (co prawda dotyczy WSUSa - ale nakierowuje na trzy główne przyczyny: RPC, BITS i WIS)

No to po kolei:

ad. 1 Jak usunę te Frameworki to pojawią się one na liście WU?

ad. 2 Nie za bardzo to zrozumiałem. chodzi o to żeby uruchomić usługę RPC? Jeśli tak, to jak?