Niektóre gry mi nie działają

Hmmm, jak w temacie ale wyjaśnię o co dokładnie chodzi. No chodzi o to że niektóre gry kiedy uruchamiam po prostu się nie uruchamiają kursor zamienia się w kręcące się kółko (Win 7) i po chwili znika i gra się nie uruchamia…

Mam tak z 4 grami z Gothic 1, Warhammer: Mark of Chaos, Bitwa o Śródziemie 2 i Emergency 4 tyle że Gothic na początku mi działał nagle wyskoczył jakiś błąd (Jak długo gram zawsze taki wyskakuje więc z ignorowałem) i kiedy próbowałem uruchomić na nowo właśnie takie coś się stało… Zresetowałem komputer i uruchomiła sie gra ale po 10 min znowu się powtórzyło… więc zresetowałem jeszcze raz ale tym razem postanowiłem pierw sprawdzić FB itp… a kiedy spróbowałem uruchomić nie zrobił tego. Tak reinstalowałem gry ale nic z tego.

Inna sprawa z 3 pozostałymi grami, nigdy się nie uruchamiały zawsze tylko kursor pokazywał że się ładuje i zamienił się w normalny a gry się nie włączały.

Raczej nie wina karty graficznej itp bo inne gry mi się uruchamiają a wymagania na bank spełniam skoro gry takie jak Total War: Shogun 2 i CoD 4 wchodzą to dlaczego te nie miały bo wejść skoro mają mniejsze wymagania…

Zgaduje że jakiś wirus (i mam taką nadzieje…) chociaż mój anty wirus (Avira) nic nie wykrył, raz skanowałem Combo Fixerm (Chyba tak to się pisze) ale w tej sprawie nic nie dało.

Mam taki problem nie tylko z grami instalki niektórych programów też mają podobne problemy ale nie jestem w stanie wymienić jakie nie pamiętam…

A i tak gry orginalne… w większości tylko “Bitwa o Śródziemie 2” piracka bo w sklepach nie było a na allegro gier nie kupuje.

Jest ktoś w stanie pomóc? :slight_smile:

Uruchom jeszcze raz i zrób screena błędu.

Podaj konfigurację sprzętu.

Zeskanuj jakimś skanerem online.

Wstyd :stuck_out_tongue: - Allegro nie gryzie :slight_smile:

Niektóre gry potrzebują fixa, żeby działać na Windows 7, jedną z nich jest BoŚ 2 (do znalezienia w internecie - jak umiesz znaleźć grę, to i fixa znajdziesz, nie jest nie wiadomo gdzie ukryty, sam niedawno szukałem), Emergency 4 powinno działać bez zarzutu, Ghotic 1 może mieć problemy (stara gra, spróbuj w trybie zgodności z XP).

Podaj konfigurację sprzętową mimo wszystko.

I próbuj uruchamiać gry w trybach zgodności z wcześniejszymi systemami, często pomaga :wink:

do BoS2 nie jest potrzebny, wiem bo sam mam all BoS :slight_smile: i na Win7 działają bez problemu.

Win 7 Home Premium SP 1

Inter Core i3 CPU M370 2.40 GHz

3GB RAM

x64 bit

Mam laptopa.

Jutro dam screna teraz trochę późno :slight_smile:

A karta graficzna? :wink:

Intel HD Graphics

Poleć jakiegoś :slight_smile:

Kaspersky, Eset Online Scanner. A do tego Malwarebytes Anti-Malware 1.70 offline.

Osobiście dziwię się, że te wszystkie gry działają na tej “karcie graficznej”. I wcale nie musi być regułą, że “te chodzą, to te też powinny”, bo karta może nie wspierać jakichś konkretnych funkcji, które akurat dana gra wykorzystuje. Spróbuj zaktualizować DirectX, sterowniki, vc_redist.