Niektóre klawisze okresowo nie działają jak należy

Witam.
Mam pewien problem. Nie działają mi okresowo niektóre klawisze. Mowa o z,x,c,v,m (i ich konfiguracjach z prawym altem i lewym ctrl - kopiowanie, wklejanie etc.), enter (normalny i numeryczny). Niekiedy trzeba je przyciskać naprawdę mocno, lub kilkukrotnie, by napisać jedną z tych liter. Wykluczam problem z zalaniem klawiatury, gdyż do tego nigdy nie doszło. Sprawdzałem na maszynie wirtualnej na Ubuntu 17.10 i tam klawisze te działają normalnie, nie trzeba używać siły, tudzież przyciskać kilkukrotnie. Sprzęt: Laptop Lenovo G510, system Windows 10 Pro. Co może być przyczyną i jak to rozwiązać?

Jeśli działa na innym systemie to w Windows coś jest nie tak.
Mocne naciskanie nie będzie skutkować właściwym działaniem, bo przecież to nie klawiatura mechaniczna.
Sprawdź czy jakiś program nie “kradnie” klawiszy, tzn. nie przejmuje w tle skrótów.
Może jakieś ‘hotkeye’.
Zmień układ klawiatury i sprawdź.
Podłącz klawiaturę na usb i też sprawdź czy są te same problemy.

Na tym Forum rozwiązaniem jest wymiana klawiatury i touchpada, niestety :confused:

Wykonałem skan Malwarebytes, i znalazł i mam nadzieję usunął następujące rzeczy:

PUP.Optional.StartPage24, C:\USERS\GREH\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\GTHKTQL9.DEFAULT\EXTENSIONS\FFEXT_BASICVIDEOEXT@STARTPAGE24.XPI, Dodano do kwarantanny, [11648], [186354],1.0.3448 HackTool.FilePatch, C:\PROGRAM FILES (X86)\SMARTDEBLUR_2.3_PRO\PATCH.EXE, Dodano do kwarantanny, [7083], [281135],1.0.3448 PUP.Optional.Babylon, C:\USERS\GREH\APPDATA\LOCAL\GOOGLE\CHROME\USER DATA\Default\Secure Preferences, Zastąpiono, [1650], [455059],1.0.3448 PUP.Optional.Babylon, C:\USERS\GREH\APPDATA\LOCAL\GOOGLE\CHROME\USER DATA\Default\Web Data, Zastąpiono, [1650], [455059],1.0.3448 Adware.Elex.ShrtCln, C:\USERS\GREH\APPDATA\LOCAL\GOOGLE\CHROME\USER DATA\Default\Web Data, Zastąpiono, [2120], [454747],1.0.3448]

Niestety, sytuacja nie ulega poprawie, wręcz przeciwnie. Dziś musiałem podłączyć klawiaturę USB, która działa normalnie, wszystkie klawisze reagują jak należy. Czyli rozumiem, że laptop czeka serwis?

Zanim zdecydujesz się na serwis to potraktuj laptopa AdwCleanerem
Nie wiem czy próbowałeś FRST
Zapoznaj się z opisem i wykonaj skan. Możliwe że będziesz musiał założyć osobny temat w dziale Bezpieczeństwo. Jak komputer będzie czysty wtedy podejmij decyzję o serwisowaniu.