Niektóre klawisze okresowo nie działają jak należy

klawiatura
sprzęt

(greh) #1

Witam.
Mam pewien problem. Nie działają mi okresowo niektóre klawisze. Mowa o z,x,c,v,m (i ich konfiguracjach z prawym altem i lewym ctrl - kopiowanie, wklejanie etc.), enter (normalny i numeryczny). Niekiedy trzeba je przyciskać naprawdę mocno, lub kilkukrotnie, by napisać jedną z tych liter. Wykluczam problem z zalaniem klawiatury, gdyż do tego nigdy nie doszło. Sprawdzałem na maszynie wirtualnej na Ubuntu 17.10 i tam klawisze te działają normalnie, nie trzeba używać siły, tudzież przyciskać kilkukrotnie. Sprzęt: Laptop Lenovo G510, system Windows 10 Pro. Co może być przyczyną i jak to rozwiązać?

(iJuliusz) #2

Jeśli działa na innym systemie to w Windows coś jest nie tak.
Mocne naciskanie nie będzie skutkować właściwym działaniem, bo przecież to nie klawiatura mechaniczna.
Sprawdź czy jakiś program nie “kradnie” klawiszy, tzn. nie przejmuje w tle skrótów.
Może jakieś ‘hotkeye’.
Zmień układ klawiatury i sprawdź.
Podłącz klawiaturę na usb i też sprawdź czy są te same problemy.

Na tym Forum rozwiązaniem jest wymiana klawiatury i touchpada, niestety :confused:

(greh) #3

Wykonałem skan Malwarebytes, i znalazł i mam nadzieję usunął następujące rzeczy:

PUP.Optional.StartPage24, C:\USERS\GREH\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\GTHKTQL9.DEFAULT\EXTENSIONS\FFEXT_BASICVIDEOEXT@STARTPAGE24.XPI, Dodano do kwarantanny, [11648], [186354],1.0.3448 HackTool.FilePatch, C:\PROGRAM FILES (X86)\SMARTDEBLUR_2.3_PRO\PATCH.EXE, Dodano do kwarantanny, [7083], [281135],1.0.3448 PUP.Optional.Babylon, C:\USERS\GREH\APPDATA\LOCAL\GOOGLE\CHROME\USER DATA\Default\Secure Preferences, Zastąpiono, [1650], [455059],1.0.3448 PUP.Optional.Babylon, C:\USERS\GREH\APPDATA\LOCAL\GOOGLE\CHROME\USER DATA\Default\Web Data, Zastąpiono, [1650], [455059],1.0.3448 Adware.Elex.ShrtCln, C:\USERS\GREH\APPDATA\LOCAL\GOOGLE\CHROME\USER DATA\Default\Web Data, Zastąpiono, [2120], [454747],1.0.3448]

Niestety, sytuacja nie ulega poprawie, wręcz przeciwnie. Dziś musiałem podłączyć klawiaturę USB, która działa normalnie, wszystkie klawisze reagują jak należy. Czyli rozumiem, że laptop czeka serwis?

(iJuliusz) #4

Zanim zdecydujesz się na serwis to potraktuj laptopa AdwCleanerem
Nie wiem czy próbowałeś FRST
Zapoznaj się z opisem i wykonaj skan. Możliwe że będziesz musiał założyć osobny temat w dziale Bezpieczeństwo. Jak komputer będzie czysty wtedy podejmij decyzję o serwisowaniu.