Niektóre programy nie widzą nagrywarki w Win10Pro 20H2

Niedawno za pomocą Media CreationTool zaktualizowałem Win10 Pro z wersji 1909 do wersji 20H2. System stał się szybszy i nawet mniej miejsca zajmuje. Ale zauważyłem, że programy Nero BR i Ashampoo BurningStudio nie widzą nagrywarki LG GH24NSD1. Natomiast widzi ją i bez problemu nagrywa płyty program BurnAware Pro. Dodam, że wszystkie te programy mam w wersji portable i w systemie 1909 bez problemu obsługiwały nagrywarkę. Dodatkowo zainstalowany program Micron Storage Executive do obsługi dysków SSD ( system mam na SSD Micron 1300 2TB ) przestał widzieć wszystkie dyski SSD i HDD. Programy HD Tune Pro portable i Hard Disk Sentinel Pro portable bez problemu widzą SSD i HDD. Szukałem informacji w sieci, ale nic nie znalazłem. Nie pomogło usuwanie UpperFilters i LowerFilters. Bez tego pierwszego system nie chciał startować. Proszę o radę lub pomoc co może być przyczyną tych objawów.

Pozdrawiam

Większość tych programów portable to jakieś przeróbki, bo producenci nie wydawali w takiej formie. Zainstaluj oficjalne wersje ze stron producentów i sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli nie, to z pretensjami do autorów przeróbek tych programów.

2 polubienia

Nero i Ashampoo BurningStudio mam w najnowszych wersjach, także program Microna