Niektore sterowniki - do czego one slużą i czy są potrzebne

witam

zastanawia mnie działanie niektórych sterowników na stronie producenta mojego netbooka

a mianowicie:

Dell-BIOS (DOS Version) - wersja biosu jest ta sama co do wersji .exe, tylko został wydany 5 dni później

realtek rts5160 card reader - z tego co się dowiedziałem ma to związek z USB 2.0, ale po co i do czego do sluży to nei wiem

Conexant Audio CX20705 (USB Dock) - różni się od zwykłych sterowników rozmiarem (ma tylko 3MB), co oznacza to USB dock?

Broadcom Crystal HD Video Decoder - w zakładce karta graficzna. Lecz jest jeszcze sterownik od intela, więc co robi ten Broadcom?

Intel Rapid Storage Technology - coś z dyskami. A dokładniej?

Jeśli ktoś wie co robiąte programy i czy są potrzebne byłbym wdzięczny.

realtek rts5160 card reader - z tego co się dowiedziałem ma to związek z USB 2.0, ale po co i do czego do sluży to nei wiem

Card Reader to czytnik kart pamięci,może masz wbudowany lub wpinany do USB.Tyle mogę pomóc.

Wersja BIOS do aktualizacji z poziomu DOS.

Sterownik czytnika kart (np. SD)

Sterownik karty dźwiękowej zintegrowanej w stacji dokującej. (np . replikatorze portów USB)

“Pakiet ten zawiera sterownik dla układu dekodującego Broadcom Crystal High-Definition (HD) Video Decoder dla zgodnych modeli komputerów przenośnych i systemów operacyjnych. Dekoder Broadcom Crystal HD Video zapewnia płynne odtwarzanie wysokiej jakości materiałów wideo HD w różnych formatach (np. VC-1, H.264 i MPEG-2), przy zachowaniu niskiego poboru mocy (co zapewnia dłuższą pracę na zasilaniu bateryjnym) i niskiego obciążenia procesora.”

Oprogramowanie kontrolera dysków firmy Intel.

Co ci jest z powyższego potrzebne - nawet nie będę zgadywał, natomiast sugerowałbym skorzystać z Service Tag…

Co masz na myśli?

Co do Card Reader od Realteka, to żadnego wbudowanego nie mam, wiec nie wiem po co to w ogóle na liście mojego modelu. To samo mam z menadżerem ethernet od realteka. także nie mam wejścia na ten kabel.

Każdy komputer / serwer / laptop Della posiada Service Tag - numer identyfikujący wersję sprzętu i co za tym idzie potrzebne do niego sterowniki. Jak i z czym się “to je” masz opisane w instrukcji, a także na stronie producenta, więc dalej się zagłębiał nie będę.

To że masz model dajmy na to Latitude E6520 - nie oznacza że temat wyposażenia został wyczerpany. Przykładowo: jeden będzie miał czytnik kart, inny nie, jeden będzie miał procesor i5, a drugi będzie miał procesor i7, a nawet jeśli 99% “flaków” będą miały takie same - może się okazać że jeden ma podświetlaną klawiaturę - a drugi nie.

Właśnie tak ściągałem.