Niektóre strony nie wczytują się

Witam!

Otóż tak jak w temacie. Wybrane strony internetowe nie wczytują się, np. nasza-klasa czy gazeta. Inne z kolei działają normalnie. Wszystko trwa już od tygodnia. Moje pomysły już się skończyły a efektów nie ma. Dlatego zwracam się do Was!

Poniżej wymienię jak próbowałem rozwiązać problem:

-restart routera

-zmiana DNS na OpenDNS

-skanowanie komputera antywirusem kaspersky i windows defender

-oczyszczanie dysku

-wyczyściłem rejestr oraz ciasteczka itp.

-sprawdzałem również na przeglądarkach: Google Chrome, Opera, Safari, IE8 (na co dzień korzystam z Firefox)

-żaden firewall nie blokuje

-wyłączenie Adblock

Po wpisaniu adresu w przeglądarce widnieje napis wczytywanie, a zamiast strony jest po prostu białe tło. Będę wdzięczny choćby za jakąś podpowiedź czy sugestię, bo powoli zaczyna się to robić irytujące.

a jak wygląda konfiguracja Twojej sieci? router (model dokładny) / komp (system operacyjny)

A nie używasz czasami jakichś wynalazków typ TOR…? Każdy kij ma dwa końce…:slight_smile:

Router Technic LAN WAR-54G, Windows 7

Co do TOR’a to nie używam. W sumie zapomniałem napisać w pierwszym poście, że jeżeli chce wejść na jakąś z stron które normalnie nie działają to bramka proxy mi to umożliwia. Jutro, najpóźniej we wtorek będę miał laptopa, podepnę go do routera i sprawdzę czy ruszy.

W ustawieniach sieci na komputerze zaznaz ‘Uzyskaj adres IP automatycznie’, zwłaszcza w sekcji DNS. Skonfiguruj opcję 006 (DNS) na routerze na OpenDNS (tak, czytałem, że tak robiłeś, ale nie wspomniałeś nic o konfiguracji sieciowej komputera). Sprawdź czy wpisując adres strony w postaci adresu IP, a nie nazwy hosta, witryna wczyta się prawidłowo.

W routerze nie jest włączone przydzielanie adresu przez DHCP, więc musi być wpisany ręcznie. Po wpisaniu IP w przeglądarce problem nadal występuje. O zmianie ustawień routera mogę tylko pomarzyć. Hasło zna mój dostawca internetu, nie mam co liczyć że mi je zdradzi.

Żartujesz…?:slight_smile: Chłopcy z reguły lecą “na pałę”,hasło jest takie samo dla wszystkich w bloku,czy klatce(pewnie)… Jeśli tak,to strona producenta,hasło uniwersalne,potem rest routera,i dalej juz ok…

U mnie niestety wygląda to trochę inaczej. To jest taka sieć która okazała się nie wypałem i teraz każdy pozostał sam sobie. Nie jestem związany żadną umową ani nawet nie płace abonamentu. Resetu routera chciałbym uniknąć. Być może wymagane będą jakieś dane by się połączył z “bazą” i nie będę wiedział jakie wpisać. Wtedy będę się mógł pożegnać z internetem.

No ,ale skoro internet działa,to chyba ktoś ma pieczę nad tym…? Jak to każdy pozostał sam,sobie? Abonamentu nie płacisz,a masz łącze? Pierwszy raz się z takim czymś spotykam:-) Poczekaj,aż ktoś oblatany w sprzęcie się odezwie,na pewno Ci pomogą…A do tego czasu poszukaj na stronie producenta,albo w googlu…

pozdro

Uwierz mi, że dla mnie darmowy net to z początku też było coś nowego, ale mam tak już dwa lata jak nie więcej. “Admin” sieci ma wyłączony telefon. Kiedyś próbowałem skontaktować się z nim poprzez e-mail. Odpowiedzi nie doczekałem się do dzisiaj a minęło już dość sporo czasu. W każdym razie problem nadal aktualny, szukam rozwiązania ale jest ciężko.

Witam.

Ja od niedawna mam również taki problem.

Są strony, które nie chcą sie poprawnie załadować, albo ładują sie po którymś odświeżeniu:/

U mnie jest to UPC, NAT robi router PC na slacku 13 i wszystkie kompy w LAN mają taki sam problem (XP,VISTA,7-FF,IE,OPERA). Tyle co na szybkiego doszedłem to chyba nie DNS, bo ustawiając jakiekolwiek dalej jest to samo.

Łącząc sie do sąsiadów na “hot-spot’a” nie mam żadnych problemów, a łącząc się z moim serwerem występują takie cuda.

Problem w tym, że nic w konfiguracji serwera nie zmieniałem, a tu takie rzeczy.

Jak na coś wpadnę to postaram się pomóc choć za bardzo nie mam i nie miałem czasu #-o

Pozdrawiam


U mnie to był problem MTU, który załatwił wpis:

iptables -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --set-mss 128

Może komuś zmiana MTU również pomoże