Niektóre strony nie wczytują się


(G Blazej) #1

Witam!

Otóż tak jak w temacie. Wybrane strony internetowe nie wczytują się, np. nasza-klasa czy gazeta. Inne z kolei działają normalnie. Wszystko trwa już od tygodnia. Moje pomysły już się skończyły a efektów nie ma. Dlatego zwracam się do Was!

Poniżej wymienię jak próbowałem rozwiązać problem:

-restart routera

-zmiana DNS na OpenDNS

-skanowanie komputera antywirusem kaspersky i windows defender

-oczyszczanie dysku

-wyczyściłem rejestr oraz ciasteczka itp.

-sprawdzałem również na przeglądarkach: Google Chrome, Opera, Safari, IE8 (na co dzień korzystam z Firefox)

-żaden firewall nie blokuje

-wyłączenie Adblock

Po wpisaniu adresu w przeglądarce widnieje napis wczytywanie, a zamiast strony jest po prostu białe tło. Będę wdzięczny choćby za jakąś podpowiedź czy sugestię, bo powoli zaczyna się to robić irytujące.


(mrbungle) #2

a jak wygląda konfiguracja Twojej sieci? router (model dokładny) / komp (system operacyjny)


(Boria14) #3

A nie używasz czasami jakichś wynalazków typ TOR....? Każdy kij ma dwa końce......:slight_smile:


(G Blazej) #4

Router Technic LAN WAR-54G, Windows 7

Co do TOR'a to nie używam. W sumie zapomniałem napisać w pierwszym poście, że jeżeli chce wejść na jakąś z stron które normalnie nie działają to bramka proxy mi to umożliwia. Jutro, najpóźniej we wtorek będę miał laptopa, podepnę go do routera i sprawdzę czy ruszy.


(adam9870) #5

W ustawieniach sieci na komputerze zaznaz 'Uzyskaj adres IP automatycznie', zwłaszcza w sekcji DNS. Skonfiguruj opcję 006 (DNS) na routerze na OpenDNS (tak, czytałem, że tak robiłeś, ale nie wspomniałeś nic o konfiguracji sieciowej komputera). Sprawdź czy wpisując adres strony w postaci adresu IP, a nie nazwy hosta, witryna wczyta się prawidłowo.


(G Blazej) #6

W routerze nie jest włączone przydzielanie adresu przez DHCP, więc musi być wpisany ręcznie. Po wpisaniu IP w przeglądarce problem nadal występuje. O zmianie ustawień routera mogę tylko pomarzyć. Hasło zna mój dostawca internetu, nie mam co liczyć że mi je zdradzi.


(Boria14) #7

Żartujesz.....?:slight_smile: Chłopcy z reguły lecą "na pałę",hasło jest takie samo dla wszystkich w bloku,czy klatce(pewnie)... Jeśli tak,to strona producenta,hasło uniwersalne,potem rest routera,i dalej juz ok...


(G Blazej) #8

U mnie niestety wygląda to trochę inaczej. To jest taka sieć która okazała się nie wypałem i teraz każdy pozostał sam sobie. Nie jestem związany żadną umową ani nawet nie płace abonamentu. Resetu routera chciałbym uniknąć. Być może wymagane będą jakieś dane by się połączył z "bazą" i nie będę wiedział jakie wpisać. Wtedy będę się mógł pożegnać z internetem.


(Boria14) #9

No ,ale skoro internet działa,to chyba ktoś ma pieczę nad tym...? Jak to każdy pozostał sam,sobie? Abonamentu nie płacisz,a masz łącze? Pierwszy raz się z takim czymś spotykam:-) Poczekaj,aż ktoś oblatany w sprzęcie się odezwie,na pewno Ci pomogą...A do tego czasu poszukaj na stronie producenta,albo w googlu....

pozdro


(G Blazej) #10

Uwierz mi, że dla mnie darmowy net to z początku też było coś nowego, ale mam tak już dwa lata jak nie więcej. "Admin" sieci ma wyłączony telefon. Kiedyś próbowałem skontaktować się z nim poprzez e-mail. Odpowiedzi nie doczekałem się do dzisiaj a minęło już dość sporo czasu. W każdym razie problem nadal aktualny, szukam rozwiązania ale jest ciężko.


(Bor1904) #11

Witam.

Ja od niedawna mam również taki problem.

Są strony, które nie chcą sie poprawnie załadować, albo ładują sie po którymś odświeżeniu:/

U mnie jest to UPC, NAT robi router PC na slacku 13 i wszystkie kompy w LAN mają taki sam problem (XP,VISTA,7-FF,IE,OPERA). Tyle co na szybkiego doszedłem to chyba nie DNS, bo ustawiając jakiekolwiek dalej jest to samo.

Łącząc sie do sąsiadów na "hot-spot'a" nie mam żadnych problemów, a łącząc się z moim serwerem występują takie cuda.

Problem w tym, że nic w konfiguracji serwera nie zmieniałem, a tu takie rzeczy.

Jak na coś wpadnę to postaram się pomóc choć za bardzo nie mam i nie miałem czasu #-o

Pozdrawiam


U mnie to był problem MTU, który załatwił wpis:

iptables -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --set-mss 128

Może komuś zmiana MTU również pomoże