Nielegalne oprogramowanie

Witam!

Co sądzicie o rozprowadzaniu nielegalnych kopii oprogramowania przez internet…

Np.: jeszcze nie spotkałem się z legalną wersją systemu Windows XP, oprócz mojej…

Wszyscy mają piraty…

Ludzie to jest paranoja…

Właśnie wracam od kumpla który ma na chacie jakieś 3tys. płyt [oczywiście nielegalnych] :smiley: jak policja może pozwalać na takie coś?

Ja nie mam głowy…

Wydałem już na oprogramowanie ponad 5tys. zł a oni co?

A u kumpla miałbym za te 5tys. zł jakieś 3.tys płyt [nielegalnych] i nowego kompa…

Co jest fair?

Czy nie lepiej inwestować w to co wszyscy?

Jesli uzwasz nielegala to lepiej tym sie nie chwal, a zwlaszcza na forach takich jak to.

Temat poruszant wiele razy…i konczyl tak samo.

Czyli piekna klodka obok tematu.

Zapewne ten tez tak skonczy.

Wydałeś - się ciesz, możesz spać spokojnie. Jesteś legalny.

Nie martw się o nich.

O piractwie to już wiele razy była mowa…

  1. Nie kradnij

Bóg czego od nas wymaga?? Nawet jesli jestes niewierzacy to posuadajac piraty kradniesz - oszukujesz. Zle bym sie czuł wiedzac ze oszukuje cale zycie. Oczywiscie faktycznie ceny softu sa bardzo czesto kosmicznymi sumami ale zawsze mozna skorzystac z tanszego zamiennika.

co masz na myśli ? :shock:

np. zamiast ms worda kupić open office :slight_smile: albo ściagnąć z netu

zamiast msa miec linuxa :smiley:

Panowie, niestety na swiecie jest kradziez, i zawsze bedzie, dopoki czlowiek niestanie sie bardziej cywilizowanym, chociaz niewiem czy to mozliwe, niestety czlowiek wydaje majatek na soft, a tu np. kumpel za sciany ma tyle nielegalnego softu ze az czlowieka zatyka, wiec trzeba to jakos zwalczac, policja fakt urzadza tam jakies zasadzki zawsze cos tam zgarna, ale to juz sie rozpowrzechnilo, i zaczyna wchodzic w codzienne zycie, ja preferuje opamietac sie producentom softu z cenami bo sa faktycznie kosmiczne no i oczyiscie kozystanie z legalnego oprogamowania.

Trzeba było jak twój kumpel nie wydawać - nie miał byś takich zmartwień :smiley:

A co do policji :slight_smile: Pirackie płyty, które zostają przez nich przechwycone podobno zostają zniszczone. Heh! Jakoś mi się nie chce wierzyć. Ewentualnie przed zniszczeniem zdąży, któryś z nich skopiować płytkę :slight_smile: Sami są nie lepsi, a łapią ludzi używających nielegale. Szkoda słów. Najpierw powinni sami siebie skontrolować, ale to jest raczej trudne dla nich do wykonania…

Ktoś kto tak robi może i oszukuje, ale nie kradnie.

Stary czytaj uwazniej na przyszłość…

Ja kozystam z legala…

Obawiam sie ze nie masz racji. Okradasz producenta softu!!

jasne, mam kumpla policjanta, wszystkie piraty przechwycone sam chandluje, bo niestety ale policjant duzo nie zarobi :D:D bynajmniej mój kumpel narzeka…pozatym na jego posterunku mają na kompach tylko nielegale, począwszy od xp po reszte softu :twisted:

ja na szczeście mam legalne : xp, nortona, i offica 2003, reszte softu mam za darmo, albo triale albo ful wersje ale bezpłatne, i tak duzo programów to ja nie potrzebuje :smiley:

więc ja w przeciwieństwie do kumpla policjanta i innych policjantów z mojego regionu jestem legalny :smiley:

:hahaha: coś mi się wydaje że na komendzie mają legalne oprogramowanie !!

to niech ci sie ywdaje, mój kumpel mi powiadał co sie dzieje na komendach i niech mi to już starczy :D:D

pozatym niewieze w to ze tylko jeden posterunek policji ma nielegale :D:D

ale pozostawie to bez komentarza … niestety motorniczy jestes w błędzie…policji także nie stac na takie żeczy :smiley:

Nie. Bo jak ktoś ściągnie np. program przez p2p to nie znika on z półki sklepowej ani z niczyjego domu! !!

No właśnie. A potem sami łapią użytkowników nielegalnego softu. Hipokryzja! !!

Czy to ich usprawiedliwia, że oni mogą być “piratami”, a zwykli ludzie nie?

Zacznij od siebie… :slight_smile:

A ty od siebie. Tak naprawdę to policja powinna zacząć od siebie bo wkońcu to oni się zajmują wylapywaniem użytowników nielegalnego softu.

Alez znikaja pieniadze… a wlasciwie sie nie pojawiaja!! Dla nie piractwo to zwykla kradziez!!

  1. _ Jak ściągasz z jakiegoś p2p to i tak ci nie mogą udowodnić kradzieży a jak teraz ludzie na p2p robią pliki iso. to jak policja cię złapie to powiesz ,że to kopia zapasowa a płyty masz u babci i kolejnego dnia kupisz soft i po sprawie :twisted: _

Po czym oczywiście pokaże posiadaną fakturę,

by udowodnić, że Policja się myli, i okaże się,

iż nie dość że pirat, to jeszcze kombinator :stuck_out_tongue:

O czym Ty mówisz? :roll:

Poza tym łamiesz regulamin forum:

P.S.

Nie pogrubiaj i nie pochylaj całego tekstu - źle się to czyta.