Nielegalne pobieranie z torrentów i warezów

A co w polsce jest sprawiedliwe ? Łapówki ,afery itp. to codzienność w polityce . Jeszcze to euro , ośmieszymy się przed światem .

Czyli wprost namawiasz ludzi do uprawiania piractwa, no pięknie [-X

Takie jest u nas prawo. Jak masz w domu oryginalną wersję programu to wersja ściągnięta może byc traktowana jako zapasowa.

A na jakiej niby podstawie?

polopolo1991 , jak ktoś ma w domu oryginał to szybciej samby sobie zrobił kopię zapasową niżeliby ściągał z neta kilka dni…

zależy. Jeżeli ktoś się zna na hackingu programów typu Windows to może sobie zrobić kompie o oryginała ale jeżeli ktoś się nie zna to ściąga z neta…

Mnie się pytasz? a co ja prawnik jestem? Na warezach pisze:

Tak o sobie tego nie napisali wiadomo że musza mieć jakies podstawy prawne.

Po pierwsze Windows to nie program tylko system :stuck_out_tongue:

Po drugie jaki hacking?! Przegrywasz sobie płytkę z oryginału i podczas instalacji podajesz swój klucz oryginalny, a nstępnie aktywujesz system…

polopolo1991 , to że na warezach tak pisze to nic nie znaczy, bo oni sami sobie to wymyślili :slight_smile: Tak samo piszą, że administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na stronie, a oczywiście taką odpowiedzialność ponosi.

to tak jak z tymi magicznymi 24 godzinami na skasowanie danych z dysku, kpina w żywe oczy :wink:

a tym czasem:

Czyli nie możesz sobie zrobić kopii programu na czarną godzinę, bo w chwili robienia kopii nie jest Ci ona niezbędna. Kopię możesz zrobić dopiero gdy nie będziesz w stanie skorzystać z oryginalnego nośnika.

P.S.

Też nie jestem prawnikiem, po prostu umiem czytać

system jako program obsługujący inne programy ale sam w sobie jest programem. Po za tym po kilku instalowaniach tego samego windows’a klucz licencyjny podobno wygasa i trzeba dzwonić do MS a w piracie instalujesz ile chcesz. Nie wiem czy to prawda z tymi kluczami do Windy ale jeśli tak to zrobienie w windowsie tak aby działał tylko 1 klucz to jest sztuka.

Jednak nikt nie jest w stanie określić kiedy ci ta kopia jest niezbędna.

Właśnie wykorzystując ten “kruczek prawny” , bo nie jest określone kiedy ci ta kopia jest niezbędna, na tym polega działanie warezów.

Za umieszczenie info o plikach jeszcze nikt nikogo nie ścigał.

polopolo1991 , ale oni umieszczają również linki, tzw. “deep link”, co jest oczywiście nielegalne i zarówno właściciel strony (nawet jeśli sam nie umieszcza), oraz osoby umieszczające takie linki łamią prawo.

‘suma kontrolna’ to właśnie ten link.

jak to nie? kopia jest niezbędna tylko w sytuacji gdy niemożliwe jest skorzystanie z oryginalnego nośnika.

No właśnie. Załóżmy że masz orginalną płytę z oryginalną grą jednak płyta jest tak zryta że nie możesz z niej zainstalować. I co, wtedy ściągasz z warezów tę samą grę i jak masz starą płytę to się do ciebie nie mogą przywalić bo masz oryginalny nośnik. Jednak spójrzmy prawdzie w oczy - warezy są stworzone bo nie wszystkich stać na programy które niekiedy kosztują kilka stówek, i jednocześnie łamać prawo choć ich użytkownicy na pewno nie chcą tego robić jednak robią bo nie maja wyboru albo po prostu nie chcą kupować progów za grube pieniądze. To że ciebie stać to na orginałke to dlaczego ktoś ma sobie odmówić tego samego tyle że nie legalnie? :smiley:

polopolo1991 , ale istnieją darmowe odpowiedniki dla tych programów i wersje demo i trial do ich przetestowania, a jeśli użytkonwik potrzebuje naprawde tego programu to niech zakupi orygnalny nośnik…

Ty to jak jesteś taki mądry to weź mi kup program VirtualDJ jakąś najnowsza wersję za 1000zł, ok?

W dniu 04.07.2008 , o godzinie 12:42 został dopisany post przez polopolo1991

Znajdź mi darmowy zamiennik VirtualDj’a tylko żeby był tak samo dobry to ci pomnik postawię.

polopolo1991 , ale jeśli ktoś naprawde potrzebuję takiego programu to wypada kupić oryginał tak samo jak to jest z PhotoShopem. Jest drogi, ale Gimp posiada większość jego funkcji.

A Co do virtual Dj to istnieje takie coś jak wersja demo czy też trial…

polopolo1991 , a teraz tak szczerze, do czego ten program jest Ci aż tak bardzo niezbędny?

Mimo to jeżeli ktoś robi grafiki nie bierze gimpa bo każdy powie ci że to jest po prostu lipa.

Po za tym skoro możesz mieć pełną najnowszą wersję jakiegoś programu to po kiego grzyba ci jakiś trial?

Za

to ja dziękuję.

Właśnie tak myśli większość warezowiczów.

Mi? Do niczego. Po prostu daję przykład programu który ktoś chce mieć ale nie chce wydać ponad tysiąca złotych.

W dniu 04.07.2008 , o godzinie 12:57 został dopisany post przez polopolo1991

Po prostu pokazuję, że nie ma się czym przejmować i nie ma z czym walczyć, bo ten co kupił nic na tym nie traci poza tym że ktoś mu się śmieje w twarz bo ktoś ma program który koszuje 500zł(załóżmy) za darmo.

Są dwie grupy użytkowników takiego oprogramowania, jedni którzy traktują to jako zabawkę - nie widzę sensu zabawek za 1000pln. Drudzy to Ci którzy tego typu oprogramowanie wykorzystują do pracy - tacy prędzej wezmą kredyt.

po to żeby być legalnym? Jak bardzo być nie próbował tego umotywować, kradzież pozostanie kradzieżą. Po co używać GIMPa skoro można ukraść Photoshopa, po co mam kupować malucha, skoro mogę Ci ukraść Mercedesa…

Ukraść program za 1000 zł a ukraść samochód za 300tys złotych to jest różnica. Z tym mankamentem w programach że, nikt nie wie że używasz pirata i nikt cię za to nie ukara.

Masz dużo pieniędzy - gratuluje. Nie wszyscy są bogaci, nie wszystkich stać na program za 500zł a mnie to szczerze mówiąc nie obchodzi że ktoś okrada koncerny które i tak mają grube miliardy dolarów w przemyśle informatycznym, a to że zarobią milion mniej czy więcej w danym roku to ich nie zbawi.