Nielegalny Windows (czy) Legalny Linuks

Witajcie, o tuż dlaczego zadaje takie pytanie, z ważywszy na forum i brak tolerancji po przez nielegalne oprogramowanie choć wielu bulwersujących się na forum ma masę nielegalnych plików, pomijając ten fakt…

 

nie pytam co wybrać (bezpośrednio)

 

 

Posiadam komputer kupiony na allegro, był w nim Windows Vista, niestety już go nie mam a z racji wieku komputera naklejka na nim już praktycznie nie istnieje, po za faktórą na sprzęt nie posiadam nic jednak na FV nie mam nic o windowsie więc go po prostu nie mam…

 

lat 4 zbierałem gry na Steam mam ich aż 197… niestety jedynie 10 z nich jest na Linuks i są mało interesujące, chcę być legalnym posiadaczem i chcę na komputerze jedynie co to GRAĆ i PRZEGLĄDAĆ INTERNET nic po za tym…

 

Czy jest alternatywny system czytający pliki windowsa exe, który spełni moje wymagania?

 

Sprawdzałem:

 

Ubuntu

Kubuntu

Xubuntu

Lubuntu

Mint

Fedora

OpenSuse

Mandriva

CrunchBang

Debian

Knopix

Mint

 

Inne…

 

Żadne nie radziły sobie z tymi grami w wine

 

 

Czy jest jakaś alternatywa windowsa? po prostu jest mnie na niego nie stać

 

 

Czy używać komputera do grania i przeglądania internetu na spokojnie w domu?

Czy męczyć się z wine na linuksie?

 

Czy istnieje alternatywa dla mnie by spać spokojnie?

 

 

 

A tak serio to jakbym miał zainstalować na wine AutoCAD’a którego to mam legalnie w wersji edukacyjnej z portalu uniwersyteckiego do użytku nie firmowego oczywiście

 

tylko po to żeby czasem coś zrobić, bardziej dla własnego ja, niż naprawdę byłoby to niezbędne, to raczej nie chciałoby mi bawić 5 godzin żeby może uruchomić tego cada

 

no niestety windows 8, który jest mocno niedorobiony i wspomniany CAD nie chciał w ogóle uruchomić się z powodu aktualizacji win 8.1

 

poza tym jak widzę swój pulpit windows 8 to wydaję mi się jakby to było KDE

 

dolne menu wygląda przecież na 99.9% jak KDE

 

ciekawe tylko ile programiści M$ musieli wgłębiać się z kody linuksowe żeby stworzyć swój monopolistyczny system na jedyne 100 dolarów dla użytkownika domowego

O takim czymś jak cytowanie selektywne słyszałeś? semtex…

Skoro uzbierałeś 197 gier to za jakieś 50 z nich miałbyś Windows 7, legalny…

@UP

 

owszem zgadzam się z tobą, wszystko było ok do czasu gdy musiałem wrócić do kompa, opisanego powyżej, wszystko było ok ale teraz jak by tego nie było

Temat przenoszę do Na Luzie…

 

Skoro masz Vistę to możesz kupić Windows 8 upgrade, który jest znacznie tańszy niż wersja stanadalone. Będziesz całkowicie legalny.

W tym sęk że nie odczytam klucza z naklejki, więc to mnie nie dotyczy a nie stać mnie na 400 zł za windows

a weź se spróbuj tego linuksa 

 

tylko powoli i bez nerwów

 

i nie licz że każdy program szybko uruchomisz

Co do programów na WINE, polecam przejrzeć stronę http://www.winehq.org/ - jest tam opisane, często dość szczegółowo, jak zainstalować poszczególne gry i programy.

@kebkit, ReactOS to nie jest Linux, tylko otwartoźródłowy system, częściowo zgodny z Windowsem. Aktualnie niezbyt nadaje się do codziennego użytku.

 

@garguleczkowaty, twoja naklejka COA jest nieczytelna? Zadzwoń do Microsoftu, powiedz o co chodzi, a prawdopodobnie otrzymasz duplikat.

@kebkit

Kolega się pyta o system który będzie mu działał i uruchamiał gry, a tu oferujesz mu pochodną linuxa i to w wersji alfa  - tu nawet spokój nie pomoże.

 

Do meritum.

@garguleczkowaty

W sytuacji gdy masz tyle gier i chcesz z nich korzystać to jedynie system z rodziny windows pomoże. Spróbuj jakoś odczytać ten klucz z naklejki. Może komp ma gdzieś na dysku partycje recovery i może uda ci się przywrócić z niej system. Jeśli jest to komp z Vistą to znaczy z tych czasów gdy producenci często dorzucali płyty recovery do komputera - dzięki nim również możesz odzyskać system. Jeśli nie masz to poszukaj w necie, może ktoś ci udostępni. W kompie i tak jest wersja OEM systemu.

Gdy uda ci się odzyskać Vistę to użyj programu do wyciągnięcia z systemu numeru seryjnego i zapisz go sobie gdzieś. Potem możesz pomyśleć o aktualizacji bądź działać dalej na Viście.

To co sprawdziłeś to wszystko linuxy i nie ma co się czarować, że wszystkie twoje gry będą działały pod tym systemem. Może niektóre po różnych zabiegach.

Dzwoniłem już dużo wcześniej do wielu ludzi, informacja była jednoznaczna, jeśli nie ma FV z zakupem windowsa lub nośnik danych tego windowsa a naklejka jest nieczytelna nie pozostaje nic jak zakup nowej licencji…

 

Więc albo pirat albo linux i żaden pożytek, jestem chyba tak naprawdę bez wyjścia.

 

Zainstalowałem ReactOS na VM no i to jest to samo jak bym do debiana zainstalował wine z bibliotekami windowsa plus środowisko LXDE

@Vidivarius

no może i tak

 

też sobie zapodałem tego ReactOS na VM VirtualBox i STEAM wisi na 27% aktualizacji jak narazie

Cześć,

 

Czegoś tu nie rozumiem, stać cię na gry a na legalny system już nie? C’mon jak dla mnie szukasz po prostu wymówki.

A jak już naprawdę nie chcesz wydać ani złotówki to zainstaluj jakiegoś Linuksa, fakt na kompromisy będziesz musiał pójść - ale coś za coś.

Jak dla mnie nie ma żadnego uzasadnienia dla korzystania z nielegalnego oprogramowania.

Hmm wyjaśnie ci :slight_smile:

 

Gdybym miał powiedzmy rzut gotówkowy, kupił bym dla świętego spokoju… :slight_smile:

 

Niestety latami uzbierało mi się gier, często na humble, które kosztują po 2 dolce, ponieważ lubię gry retro typowo jak i te bardziej złożone…

 

Uzbierało się, w tym czasie miałem windowsa, teraz niestety posiadam windows xp 32 oryginał… nie obsłóży mi ram

 

Obecnie na nowego windowsa nie jest mnie stać… mam pewne zobowiązania, 2 dzieci, dom i życie, nie mam już z czego odłożyć od ponad półtora roku .

Dzieci albo gry wybór należy do Ciebie. Gry jednak wychodzą taniej :-o  !

To postaw XP. Może skończyło mu się wsparcie, ale to nadal dobry system(dopóki są na niego programy). IMHO z antywirusem można na nim normalnie pracować. Poza tym większość gier wejdzie na 4GB RAM, które ten XP powinien Ci obsłużyć.

Na Wine powinny iść programy. Z grami już gorzej.

 

Co do piratów… Chcesz to ściągaj i stawiaj. Twój komputer. Tylko, że wtedy np. nikt nie pomoże Ci na forum z pirackim Windowsem, jak nie jest z pewnego źródła, może zawierać różne “dodatki”. Ale działać będzie.

Abstrachując od kwestii legalności (bo w tym wątku raczej nie o to chodziło)…

 

Używaj tego co ci odpowiada. Jak Windows ci potrzebny, to instaluj Windowsa. To twoja decyzja, tobie ma się wygodnie obsługiwać komputer.

 

Skoro piszesz że masz dostęp do AutoCAD-a z uczelni… Nie ma tam czegoś takiego jak DreamSpark?

XP 32bit obsłuży do 3.2GB RAM.

 

Jeśli mogłeś kupić mocnego kompa to równie dobrze możesz kupić legalny system, który i tak będzie tańszy od tego komputera. Jeśli jesteś studentem to możesz otrzymać Windowsa za darmo.

A słyszeliście o polskim webowym darmowym sytemie PHPOS ?