Nielimitowany internet bez umowy do laptopa

Poszukuję oferty internetu do laptopa z racji przeprowadzki w inne miejsce zamieszkania. Zależałoby mi, aby oferta nie była wiążąca tj. bez żadnej umowy. Ponad rok temu korzystałem z oferty “Play Internet na Kartę” i wtedy płaciłem 49 zł za 100 GB. Teraz pytanie czy znajdę jakąś lepszą ofertę na rynku? Macie jakieś propozycje? Miasto Gdańsk.

Nie ma czegoś takiego jak nielimitowany internet z sieci komórkowej.

Rozumiem, 100 GB miałem w Play, a było napisane “nielimitowany”. Wiem jak to działa, jest nielimitowany do tej puli, a potem jest ograniczenie. Może inaczej zadam pytanie:
Czy znajdzie się coś lepszego od tego internetu 100 GB w Play za 49 zł?

Zobacz: https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty-komorkowe-lipiec-2017/

Jeśli nie przeprowadzasz się częściej niż raz na pół roku, to jednak rozważyłbym na twoim miejscu internet stacjonarny z routerem wifi. Tylko nie od lokalnego usługodawcy tylko od firmy która nie będzie miała problemu z przepięciem cię nawet do innego miasta, jak ci się mieszkanie w danym znudzi :wink:
Koszt podłączenia jest przeważnie niewielki (50-150zł), a jakość łącza, prędkość, czy brak limitów daje nieporównywalny komfort :wink:

@anon741072
Chyba, że w danym miejscu nie ma takiej możliwości. W takiej sytuacji może lepiej dogadać się z sąsiadem - dorzucić się do rachunku i po sprawie.

Oto najlepsza oferta https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy nie energy tylko na drugiej zakładce.
Nielimitowany internet LTE za darmo co miesiąc. Jedyne co trzeba zrobić to utrzymywać ważność konta.
Doładowanie 50 zł daje 100 dni ważności konta czyli 3 miesiące internetu.
Jedyne na co trzeba uważać to to aby modem/telefon nie przeskoczył na inną technologię bo wtedy transfer idzie z pakietu a po jego skończeniu się prędkość spada do 32 kbps.

Widząc po znajomych jak wyglądają mobilne połączenia internetowe jestem zdania, że lepiej zwracać uwagę na jakość połączenia niż na cenę. Co z tego, że tanio jeśli się może okazać, że internet będzie dostępny tylko przy oknie w kiblu i to z taką prędkością, że na stronę logowania od poczty się nie doczekasz :wink:
Oczywiście nie twierdzę, że tak będzie z rebullem, natomiast warto aby ktoś to potwierdził kto mieszka w pobliżu (nawet w dużych miastach potrafią być cyrki z połączeniem - szczególnie w starym budownictwie)

Wiem na pewno, że minimum rok czasu spędzę w wynajętym mieszkaniu, potem zobaczymy. A co moglibyście mi polecić z ofert na roczną umowę? Jakiegoś konkretnego dostawcę internetu?

Wszystko zależy od tego co masz dostępne w swoim lokalu.
Gdy będziesz wiedział to wtedy będzie można coś polecić lub nie :slight_smile:

Zapytaj właściciela mieszkania, czy nie ma możliwości podłączenia internetu. W ostateczności możesz pokusić się o internet radiowy - za około 50zł miesięcznie dostaniesz 40 mega z umową na czas nieokreślony (możesz rozwiązać kiedy chcesz, bez konsekwencji).

https://www.upc.pl/internet/#bez-zobowiazania

Znalazłem coś takiego. Co o tym sądzicie?

Jak masz dostępne UPC to jak najbardziej warte rozważenia, jeżeli nie ma tam światłowodu to raczej nic lepszego nie dostaniesz.

Kilka dni temu zmieniłem dostawcę na upc. Modem naprawdę szybki. A co do speed testu?
Na 250Mbps wychodzi tak:

Ale mam internet na 2 lata z kablówką, telefonem - dzwonienie za darmo na komórki i stacjonarne.
Co mógłbym dodać? Tylko jeden kablowy przewód, tylko jeden zasilacz do modemu w kontakcie z prądem. Tyle. Na miesiąc 105 zł, a trzy miesiące za 1zł z tym, że będzie doliczone do rachunku 59zł na dzień dobry. Potem rachunki mają się nie zmienić.

Co do starszych laptopów - u mnie acer kicha - karta internetowa ma 10/100 Mbps, a pc ma 10/100/1GB.

@legeartis - Dobrze, że jesteś na tym forum! :slight_smile:
Przyda się nam aptekarz na dolegliwości niektórych :stuck_out_tongue_winking_eye:

Virgin Mobile z tego co pamiętam ma dobrą ofertę na internet. Wprawdzie są jakieś limity, ale nawet w ofertach nielimitowanych są limity tak naprawdę.