Nielimitowany internet w Erze jako modem

Witam

Chciałbym spytać osoby korzystające z nielimitowanego internetu w erze za 9 zł/mc czy sprawdziłby się jako modem do PC/laptopa (bluetooth) ?

Jest to 100 MB oraz prędkość 1 Mbit/s w dwie strony, po przekroczeniu 100 MB transferu internet nadal jest ale prędkość spada do 16 kbit/sek.

Niby takie coś jest dobre z jednej strony bo tak naprawdę 9 zł to nie są duże pieniądze a ten internet jakoś tam sobie działa, z drugiej strony nie wiem na co może starczyć taka prędkość kiedy limit zostanie przekroczony. Ktoś na forum wyliczył, że przez godzinę można pobrać ponad 7 MB danych (poza 100MB).

Chciałbym wiedzieć na co to może starczyć ?

1 Mbit na sekundę to się równa 3600 Mbit na godzinę, czyli około 450 MB na godzinę czyli cały swój limit miesięczny (100 MB) możesz wyczerpać w około 8-10 minut przy pobieraniu z pełną prędkością.

Limitu nie wystarczy Ci na np. pobranie instalki OpenOffice, która ma około 130 MB, każdy filmik z YouTube to od kilkunastu do kilkudziesięciu (a często i więcej megabaitów)

Jeżeli limit jest liczony za dane wysłane i odebrane to limit możesz wyczerpać po pobraniu 50 MB i wysłaniu 50MB.

(niech mnie ktoś poprawi jeśli pomyliłem się w swoich wyliczeniach)

Krótko - ta oferta jest dobra np. do GG, sprawdzanie poczty (najlepiej bez załączników)

Mnie nie chodzi o wyliczenia, tylko nie udzieliłeś odpowiedzi na pytanie: na co ten internet może potem starczyć ?

biszkopt , Napisałem tylko nie dałeś mi dokończyć mojej wypowiedzi :wink:

mam w erze pakiet 500mb do iphona… codziennie przeglądam strony w wersjach mini dla komórek plus sprawdzam maile itp… i 100mb nie udało mi się jeszcze przekroczyć nigdy ;]

Ok Jeśli gg starczy to spoko

Właśnie - “mini” i to jest ważne słowo - w tym przepadku ilość przesyłanych danych jest wielokrotnie mniejsza.

PS. Czy na pewno “mb” a nie MB" ? Nie istnieje ilość danych oznaczana “mb”

Na samo GG to 10-20 MB miesięcznie na intensywne używanie wystarczy.

Korzystanie z internetu po wykorzystaniu limitu w telefonie jeszcze w miarę nie jest jakieś uciążliwe, jeśli chodzi o przeglądanie stron czy korzystanie z gg, ale wykorzystanie telefonu jako modemu w tym wypadku kompletnie mija się celem. Załadowanie strony trwa dłużej niż zrobienie herbaty i kilku kanapek. Z gg da radę korzystać.

Być może dałoby radę przeglądać jako tako strony za pomocą Opery przy włączonej opcji Turbo.

Też myślałem o Operze i funkcji turbo, ale mnie raczej chodziło by głównie o komunikację takie coś jak włączone

WTW (GG), Skype - ale tylko do pisania, sporadycznie czat i kilka e maili. Myślę, że do tego wystarczy

Do komunikacji nada się bez problemu :wink:

dzięki.


closed