Niemiecka klawiatura w laptopie? a różnica?

Właśnie mam pytanie czym się rożni Niemiecka klawiatura od naszej Polskiej :?:

układem klawiszy,dodatkowo zawiera niemieckie litery

Aha, czyli nie będzie problemu pisać po Polsku na niej :?:

Ja bym nie radził brać niemieckiej. Kiedy kupowałem G11tke to przypadkowo wysłali mi niemiecka klawiaturę. Na szczęście wszystko się wyjaśniło, ale oprócz umlautów i zamienionych “z” i “y” są całkiem inaczej wszelkie znaki interpunkcyjne u znaki obok literek (jak my mamy !@#$ = 1234 to oni inaczej). Jeżeli piszesz bezwzrokowo to w ogóle masakra :confused:

Aha, ale mogę podłączyć zwykła klawiaturę, albo jakoś tamta zaprogramować :?:

Możesz podłączyć Polską klawiaturę na USB, lub kupić specjalne naklejki na tą, Niemiecką

co to za laptop ?? niemieckie oprócz układu qwertz, mają też kilka znaków typowych dla ich języka.

Na niemieckiej klawiaturze da się pisać polskimi znakami,gdy w systemie ustawiony jest układ klawiatury Polski programisty,ja osobiście miałem kilkakrotną możliwość użytkowania niemieckiego latopa firmy Acer,lecz za pierwszym razem nie potrafiłem się połapać,dlatego lepiej jest kupić laptop z polskim układem klawiatury

jeżeli to popularny model to pewnie wymiana klawiatury nie powinna przekroczyć 150-200pln

ten model był jakiś przestarzały,512 Ramu i procek jakiś 1.67 Ghz

Jest to laptop HP PAVILLION dv5-1127eg ma nie cały rok, nowsza seria.

A te naklejki pomogą :?:

Naklejki to moim zdaniem rozwiązanie doraźne, z rok może wytrzymają, ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Ale spełniają swoją funkcję

Najlepszym rozwiązaniem,ale za to trwalszym i niestety droższym,jest wymiana klawiatury,ewentualnie zakupienie klawiatury na usb,jak pisali koledzy wyżej,co wyjdzie najtaniej i równie opłacalnie,

to jest rozwiązanie również doraźne bo nikt raczej nie będzie woził ze sobą klawiatury dodatkowej, tylko i wyłącznie wymiana klawiatury lub przyzwyczajenie się do obecnej.