Niemiecka klawiatura w laptopie? a różnica?

(Daro:)) #1

Właśnie mam pytanie czym się rożni Niemiecka klawiatura od naszej Polskiej :?:

(Blady2012) #2

układem klawiszy,dodatkowo zawiera niemieckie litery

(Daro:)) #3

Aha, czyli nie będzie problemu pisać po Polsku na niej :?:

(Lukaszxp) #4

Ja bym nie radził brać niemieckiej. Kiedy kupowałem G11tke to przypadkowo wysłali mi niemiecka klawiaturę. Na szczęście wszystko się wyjaśniło, ale oprócz umlautów i zamienionych "z" i "y" są całkiem inaczej wszelkie znaki interpunkcyjne u znaki obok literek (jak my mamy !@#$ = 1234 to oni inaczej). Jeżeli piszesz bezwzrokowo to w ogóle masakra :confused:

(Daro:)) #5

Aha, ale mogę podłączyć zwykła klawiaturę, albo jakoś tamta zaprogramować :?:

(Szymszejdi) #6

Możesz podłączyć Polską klawiaturę na USB, lub kupić specjalne naklejki na tą, Niemiecką

(Technik Elektro) #7

co to za laptop ?? niemieckie oprócz układu qwertz, mają też kilka znaków typowych dla ich języka.

(Blady2012) #8

Na niemieckiej klawiaturze da się pisać polskimi znakami,gdy w systemie ustawiony jest układ klawiatury Polski programisty,ja osobiście miałem kilkakrotną możliwość użytkowania niemieckiego latopa firmy Acer,lecz za pierwszym razem nie potrafiłem się połapać,dlatego lepiej jest kupić laptop z polskim układem klawiatury

(Technik Elektro) #9

jeżeli to popularny model to pewnie wymiana klawiatury nie powinna przekroczyć 150-200pln

(Blady2012) #10

ten model był jakiś przestarzały,512 Ramu i procek jakiś 1.67 Ghz

(Daro:)) #11

Jest to laptop HP PAVILLION dv5-1127eg ma nie cały rok, nowsza seria.

A te naklejki pomogą :?:

(Szymszejdi) #12

Naklejki to moim zdaniem rozwiązanie doraźne, z rok może wytrzymają, ale nie wygląda to zbyt estetycznie. Ale spełniają swoją funkcję

(Blady2012) #13

Najlepszym rozwiązaniem,ale za to trwalszym i niestety droższym,jest wymiana klawiatury,ewentualnie zakupienie klawiatury na usb,jak pisali koledzy wyżej,co wyjdzie najtaniej i równie opłacalnie,

(Technik Elektro) #14

to jest rozwiązanie również doraźne bo nikt raczej nie będzie woził ze sobą klawiatury dodatkowej, tylko i wyłącznie wymiana klawiatury lub przyzwyczajenie się do obecnej.