Niemiecka Klawiatura

Kupilem w Niemczech laptopa i co za tym idzie ma niemiecki układ klawiatury

wszystko jest dobrze tylko nie mogę wypisywać polskich znaków. Próbowałem już wielu sposobów typu: zmiany układu klawiatury, instalacji rożnych programów i wszystko na nic. Chciałbym nie zminiajac układu klawiatury moc pisać polskie znaki. Chciałbym jeszcze dodać ze przy

zmianie układu klawiatury przestawiają sie litery.Oczywiście na laptopie ma WINDOWSA XP.

ja też mam niemieckiego laptopa z niemieckim XP home edition i jak widzisz mam polskie litery ąćźńżźółę. Nic nie instalowałem. Fakt z początku było to trochę kłopotliwe bo zamiast z mam y a zamiast y mam z, nawias otwierający to nawias zamykający plus te niemieckie literki (na klawiaturze nie ma dwukropka nawiasów kwadratowych).

Ja zrobiłem tak Start Systemsteuerung (czyli opcje systemowe)

wybierasz Regions und Sprachoptionen

W zakładce Regionale Einstellungen z listy rozwijanej wybierasz Polnish

W zakładce Sprachen wybierasz Details a tam Polish Polish (Programmierer) - czyli układ klawiatury polski programisty.

W zakładce Erweitert z listy rozwijanej wybierasz Polnish

Inaczej mówiąc ustawiasz sobie w opcjach regionalnych układ klawiatury polski programisty. I jeszcze jedna rzecz. Jeśli masz zainstalowane sterowniki ATI (taka czerwona ikonka koło zegara systemowego) to w zakładce ATI - Klawisze dostępu musisz wyłączyć klawisze dostępu, bo inaczej jak naciśniesz np. Alt Gr + C to zamiast ć coś się uruchamia.

I tyle

Złączono Posta : 20.09.2007 (Czw) 14:15

u mnie było tak, że jak ustawiłęm język klawiatury na polski programisty, to język interfejsu sterowników ATI Catalyst zmienił się z niemieckiego na polski.