Niemiecka Klawiatura

(Dawid 007 04) #1

Kupilem w Niemczech laptopa i co za tym idzie ma niemiecki układ klawiatury

wszystko jest dobrze tylko nie mogę wypisywać polskich znaków. Próbowałem już wielu sposobów typu: zmiany układu klawiatury, instalacji rożnych programów i wszystko na nic. Chciałbym nie zminiajac układu klawiatury moc pisać polskie znaki. Chciałbym jeszcze dodać ze przy

zmianie układu klawiatury przestawiają sie litery.Oczywiście na laptopie ma WINDOWSA XP.

(Monczkin) #2

(Pbk24) #3

ja też mam niemieckiego laptopa z niemieckim XP home edition i jak widzisz mam polskie litery ąćźńżźółę. Nic nie instalowałem. Fakt z początku było to trochę kłopotliwe bo zamiast z mam y a zamiast y mam z, nawias otwierający to nawias zamykający plus te niemieckie literki (na klawiaturze nie ma dwukropka nawiasów kwadratowych).

Ja zrobiłem tak Start Systemsteuerung (czyli opcje systemowe)

wybierasz Regions und Sprachoptionen

W zakładce Regionale Einstellungen z listy rozwijanej wybierasz Polnish

W zakładce Sprachen wybierasz Details a tam Polish Polish (Programmierer) - czyli układ klawiatury polski programisty.

W zakładce Erweitert z listy rozwijanej wybierasz Polnish

Inaczej mówiąc ustawiasz sobie w opcjach regionalnych układ klawiatury polski programisty. I jeszcze jedna rzecz. Jeśli masz zainstalowane sterowniki ATI (taka czerwona ikonka koło zegara systemowego) to w zakładce ATI - Klawisze dostępu musisz wyłączyć klawisze dostępu, bo inaczej jak naciśniesz np. Alt Gr + C to zamiast ć coś się uruchamia.

I tyle

Złączono Posta : 20.09.2007 (Czw) 14:15

u mnie było tak, że jak ustawiłęm język klawiatury na polski programisty, to język interfejsu sterowników ATI Catalyst zmienił się z niemieckiego na polski.