Niemiecka telewizja w Polce + polska cyfrowa


(Kolitz) #1

Witam, pewnie było sporo takich tematów ale jakoś nie uzyskałem w pełni odpowiedzi na moje pytanie lub nie czytam ze zrozumieniem:[

Chciałbym się dowiedzieć jaki tuner potrzebuje i jaki konwerter do odbioru niemieckiej telewizji (wcześniej odbierałem, ale kilka miesięcy temu przeszli na cyfrową telewizje - chyba to była/jest ASTRA). Jednocześnie chciałbym mieć dostęp do aktualnie powoli wprowadzanej Polskiej cyfrowej telewizji (bez przełączania kabli itp. i jeśli to możliwe z jednym dekoderem/tunerem).

Czy będę potrzebował coś jeszcze? Najlepiej nie za drogie urządzenia. Jeśli się uda to razem maksymalnie 200+ zł.

Nie wiem czy to istotne ale moja lokalizacja - Pomorskie.


(Ascent) #2

Obawiam się, że musiałbyś wydać trochę więcej na takie urządzenie - Ferguson Ariva 150 Combo obsługuję telewizję naziemną i satelitarną (ma też gniazdo na telewizję kodowaną). Do odbioru niemieckich kanałów musiałbyś ustawić satelitę na Astrę, w takim przypadku potrzebujesz czaszę 80cm i konwerter monoblock na satelity HotBird i Astra: Inverto Monoblock (posiadam taki sam).


(Kolitz) #3

A ten by sie nadal? http://allegro.pl/ferguson-ariva-120-hd-cyfra-tnk-dvb-t-dvb-s-hdmi-i2724404612.html

Używany ale bym sie zastanawiał. Ten co podałeś jesli sie nada to cena jak na nowy OK.

Z tym tunerem i konwerterem odbiore niemiecka astre cyfrowa i polska cyfrowa?


(Ascent) #4

Też może być, to starszy model 150’tki.

Dzięki antenie satelitarnej i konwerterowi odbierzesz tylko kanały satelitarne: http://pl.kingofsat.net/pos-19.2E.php i http://pl.kingofsat.net/pos-13E.php (zaznacz kanały bez szyfrowania).

Do odbioru ‘naziemnej polskiej telewizji cyfrowej’ potrzebujesz normalnej anteny, najlepiej typu Yagi, np. http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy … A1910R.htm

Wtedy do takiego tunera podłączasz przewodami obie te anteny.


(Kolitz) #5

No to teraz wiem co mi potrzeba. Dzięki za czas poświęcony na pomoc:] :wink: