Niemieckie gazety o komputerach

jadę do Berlina 19stycznia, pomyślałem że kupię sobie jakieś gazety o komputerach tam gdyż są do nich dołączane płyty z fajnym softem, często lepsze niż w polskich gazetach.

Jednak nie znam zbytnio ich tytułów m które są najlepsze? podajcie proszę wszystkie najlepiej i ich ceny* gdyż w Berlinie będę przejazdem i potrzebuje $$$ a euro tylko trochę…

jedyne co znam to computer bild (w aktualnym numerze jest kaspersky, kiedy w pl komputer swiecie był Kis?), czy ktoś wie dokąd w sklepach będzie ten numer?

ps: z Berlina lecę do Kairu i potem wracam z telavivu do Berlina, czy mogę mieć jakieś problemy z wzięciem tych gazet?

czy płyty można wziąść na pokład samolotu czy do luku trzeba?

i wreszcie najważniejsze: czy używanie tych programów w pl będzie legalne?

z góry dzięki wielkie za odpowiedzi.


*na stronie bilda nie widze…

Według mnie używanie programów będzie legalne. Co do podróży ciężko mi powiedzieć, bowiem nigdy nie miałem płyt, ale myślę, że nie będzie komplikacji.

Używanie myśle że będzie legalne, przecież jak byś kupił tam w normlanym sklepie np laptopa z windows to co przyjechal byś z tym laptopem do PL i już by stał się piracki…ale to tylko takie moje myślenie.

Co do gazet na pokładzie to na bank można wnieść, nie wiem jak płyty ale widziałem kiedyś gościa co całego laptopa wtargał więc…zresztą co odprawa to obyczaj, w razie czego można się cofnąć i załadować do głównego bagażu niektórze rzeczy (choć myśle że tylko takie bardziej wartościowe bo z czymś takim jak CD może nie chcieć im się bawić).

Polecam Ci podejść do informacji przed zdaniem głównego bagażu i spytać czy wpuszczą Cię z CD na pokład ale myśle że wpuszcza.

tak tylko najpierw idzie się z głównym bagażem i on sobie leci na taśmie dalej a potem dalej z podręcznym…

chyba tak zrobie…

ps:

znalazłem jeszcze oprócz bilda chip.de ale nie ma nigdzie podanych cen… próbowałem odczytać z okładek ale są za małe…

edit1: z okładki bilda udało się odczytać-3.70Euro…

Ten bagaż nie poleci bez Ciebie do innego kraju, on leci tym samym samolotem co Ty, normlanie jest wkładany do luku bagażowego i tak na prawdę to jeśli to ważne to oni normalnie Ci udostępnią do niego dostęp (no ale troche zamieszania może być).

dlatego pytam by tego uniknąć…

Ja zawsze przed lotem biorę pare numerów neewsweeka i innej polityki, a czasami eksperta, także plecaczek wyładowany czasopismami wszelakimi :slight_smile: Nie czepiają się :slight_smile:

BTW: Słyszałem że jak się leci do stanów ze sprzętem elektronicznym (MP3, pocket) w podręcznym, to sprawdzają zawartość pamięci. Ktoś leciał do stanów może z laptopem lub czymś takim? Wiecie coś?

no słyszałem o tym ale nie wszystkim tylko wyryuwkowo z tego co pamiętam…

a leciałeś z płytami na pokładzie czy bez? bo gazety to wiem że można…

Też chciałem dodać Chip, w Danii widziałem jeszcze ichniejszy PCFormat, jak na korony to niewiele wychodziło. No i PCW też jest:

http://www.tecchannel.de/index.cfm