Niemożliwa instalacja PclinuxOs

Witam,

Tak jak w nazwie tematu. Po utworzeniu za pomocą:Unetbootin, Lili usb creator, mint pendrive bootowalnego, bootowanie nie startuje. Ani Uefi, Legacy Bios startuje ale na syslinux się zatrzymuje. Całkiem możliwe, że to przez nowość dystrybucji i niemożliwość wybrania tej dystrybucji w programach, tak samo jak z opensuse.

Masz możłiwość nagrania obrazu na płytę CD / DVD? Jeśli tak to kup jedną DVD wielokrotnego zapisu - przyda się do innych prób. Obraz PCLinuxOS chyba nie jest hybrydowy. Ma co prawda wbudowane narzędzie do tworzenia LiveUSB, ale najpierw trzeba odpalić jakoś obraz ;D

 

Wiem na pewno, że obraz PCLinuxOS działa wrzucony na pendrive przy pomocy takiego skryptu:

http://multicd.tuxfamily.org/ .

 

Jeśli masz innego zainstalowanego i działającego linuksa na dysku twardym to sprawdź.

Płyta działa ale… Na Legacy Bios. Czy jeśli Windows korzysta z Uefi a linux będzie na legacy, nie zepsuje czegoś?

Wydaje mi się że jeśli zainstalujesz z tej płytki to instalator i tak wykryje EFI i zainstaluje system z EFI.

A jak mam wyłączyć secure boot, jak jest na standard?

Sprawdź w instrukcji obsługi płyty głównej najlepiej.

Tak myślę że nie instaluje Pclinuxos. Zostanę przy mincie, płytę mam, może kiedyś ponownie spróbuje.