Niemożliwość usunięcia 2 starych wpisów ActiveX/COM

Ostatnio postanowiłem zrobić update z 7 do 10. Wszystko poszło bez problemów, więc przyszła pora na oczyszczenie rejestru z pozostałości po 7. Wszystko poszło prawie gładko, CCleaner usunął masę ślepych wpisów, głownie odnoszących się do Media Center. Poskutkowało to znacznie szybszym ukazywaniu się pulpitu po wpisania hasła logowania do konta.

Wspomniałem “prawie”, ponieważ nie mogę pozbyć się 2 wpisów ukazanych w załączniku. CCleaner niby pokazuje, że zostało to usunięte, ale po ponownym skanie owe wartości znów się pojawiają. Próba usunięcia tego bezpośrednio w regedit kończy się komunikatem “Nie można usunąć wszystkich podanych wartości”.

 

Mam pytanie, za co odpowiadają w/w wpisy oraz jak je skutecznie usunąć. Może jakimś skryptem?

post-130470-0-99963000-1439027865_thumb.

Gdy wziąłeś się do usuwania pozostałości po poprzednim systemie, to możesz to zrobić dokładnie, programem już dostosowanym do win10. http://privazer.com/download.php

Nie pozostawia wpisów, ani plików i folderów po poprzednim OS. Zresztą po polsku i bardzo przejrzysty menadżer ustawień. Można pobrać portable gdziekolwiek na dysk.

Pobrałem wersję portable i co prawda znalazł trochę innych wpisów, które CC przeoczył, ale z tymi dwoma też nie podołał. 

Googlując ten problem natrafiłem na rozwiązanie, które polega na przejęciu tych wartości w rejestrze a następnie ręczne ich usunięcie. Problem w tym, że przy każdej próbie przejęcia tych wpisów dostaję komunikaty z odmową dostępu. Więc albo ja robię coś źle, albo nie wiem. 

System, Administratorzy, Wszystkie Pakiety Aplikacji oraz Użytkownicy mają zezwolenie tylko na odczyt. Tylko TrustedInstaller ma pełną kontrolę.

Wobec tego czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jak skutecznie nadać sobie pełne uprawnienie a następnie usunąć te dwa nieszczęsne wpisy?

To jest tak, że biblioteki .dll bywają współdzielone, są także w chronionych zasobach systemu. Wpisy do nich w rejestrze także są chronione. Nie zawsze można usuwać pozostałości. Nawet nie wiem, czy program RegDllView v1.58 pokaże te wpisy, które są na screenie, ale zawsze można poszukać. Gdyby znalazł, to można wskazane wpisy wyrejestrować, potem usunąć.

Program dostosowany także do win 10, Na dole strony jest spolszczenie. Wypakowujesz, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu. Usuwasz zipy, potem folder spolszczenia. Program niecałe 100KB uruchamiasz jako administrator. http://www.nirsoft.net/utils/registered_dll_view.html