Niemożna pobrać do końca pliku po przerwaniu połączenia

Witam, mam problem z pobieraniem plików. Do niedawna gdy próbowałem coś ściągnąć w momencie, w którym łącze przerywało nawet bez doinstalowanego managera na dowolnej przeglądarce pojawiała się informacja że wystąpił błąd i pobieranie zostało przerwane. Od niedawna ściągam pliki na nowym łączu i kiedy połączenie zostaje przerwane to pojawia się informacja że plik został ściągnięty i nie ma żadnej możliwości by go dociągnąć. Jest to szczególnie uciążliwe ponieważ internet u mnie przerywa bardzo często. Zainstalowałem free download managera, który nie dość że nie pomógł to po odinstalowaniu go nie mogę ściągać plików przez chrome, bo pisze że wystąpił błąd free download managera. Czy ktoś wie w czym może być problem z pobieraniem i jak ustawić przeglądarkę żeby ściągała jak przedtem?

Nawet jak masz akcelerator pobierania, nie każdy serwer oferuje usługę kontynuacji przerwanego transferu danych.

Niektóre akceleratory pobierania mają opcje wznawiania pobierania. Na słaby internet jest taka mała przeglądarka portable: http://www.programosy.pl/program,slimboat-portable.html Ona korzysta z wtyczek do ie, jest bardzo lekka i potrafi bardzo prędko pobierać, nawet dwunastokrotnie, jednocześnie nawet po dwa linki. Zdaje się, że ma wznawianie pobierania. Miałem, pobierałem, mam to skompresowane na D, na wszelki wypadek. Tego się nie instaluje, tylko otwiera folder i klika się w exe z ikoną przeglądarki.

Sama funkcja wznawiania pobierania nie ma nic do rzeczy, bo w tej chwili każda przeglądarka ją ma domyślnie. No tyle, że nawet jeśli nie oferował jakiś, to powinna pokazać się informacja, że pobieranie plików się nie udało, a nie że pobieranie zostało ukończone i nic się z tym nie da zrobić, a druga sprawa że nawet te które na pewno obsługują wznowienie pobierania, jak dajmy na to chomikuj zachowują się w ten sam sposób. A jeśli chodzi o free download managera, to czy ktoś wie jak przestawić chrome’a żeby znowu ściągał bez próby robienia tego przez free download managera?

http://www.mporady.pl/jak-wznowic-pobie … hrome.html

Tak właśnie ona “działa” w Chrome (zresztą w innych przeglądarkach podobnie …)

Akceleratory pobierania plików posiadają opcje wznawiania pobierania, ale nie zawsze ona działa ze względu na (jak słusznie zauważył fiesta ) usługę kontynuacji przerwanego transferu danych. Jest jednak na to sposób. Jeżeli akcelerator nie może dociągnąć danego pliku to wchodzimy ponownie na stronę z plikiem, który chcemy pobrać (kilkamy pobierz) a akcelerator automatycznie powinien dociągnąć brakujące pliki – to przynajmniej działa w takich akceleratorach pobierania plików jak Internet Download Manager (płatny) czy też Download Accelerator Plus (Free). Osobiście odradzam pobieranie plików za pomocą przeglądarki – zwłaszcza dużych plików – gdyż może to się skończyć pobraniem pliku z nieokreślonym błędem.

paranoise

Jeżeli masz konto na chomiku to naprawdę nie wiem, w czym ty masz (sorry) problem.

W ustawieniach Chrome wybierz rozszerzenia i tam wyłącz integrację z downloaderem. Odinstalowanie downloadera nie zawsze wyłącza tę integrację.

Jeżeli serwer, z którego pobieramy plik, nie obsługuje wznawiania pobierania plików, to żadna sztuczka tu nie pomoże. Po każdym przerwaniu połączenia, plik będzie pobierany od początku.