Niemożność instalacji Adobe

Już w ub. roku nie mogłam zainstalować Adobe do PDF-ów, teraz chciałam zainstalować Flash Playera , otwieram pobrany instalator , "zaraz rozpocznie się instalowanie pliku " i  jak wcześniej pojawia się info,

że jest “Błąd inicjowania aplikacji” -" Zamknij."

Po kliknięciu na “zamknij” znika pobrany plik instalacyjny w “Pobranych”

 

Co jest tego przyczyną ? Ciasteczka OK, konto admin OK, nie wiem jak to rozwiązać ???

Dzięki za sugestie :wink:

 

 

Jeżeli mam być całkiem szczery, to nie widzę za bardzo sensu instalacji FlashPlayera. Na potrzeby przeglądania internetu w zupełności wystarczy Chrome z wbudowanym Flashem. 

 

To co opisałeś/opisałaś, wskazywałoby raczej na kłopoty z antywirusem który “neutralizuje” plik pobierany (instalkę). Rozumiem, że pobierasz ze strony Adobe? Jaką przeglądarką?

 

 

Pobierz pełny (offline) instalator Flash np z dobreprogramy.

Nie widzę powodu, dla którego miałabym zrezygnować z Firefoxa na rzecz Chroma tylko dlatego, by mieć Falsh-a.

Poza tym programy pobieram wyłącznie ze stron ich producentów…

 

Myślę, czy aby wzorem nie wspierania XP przez Adobe i niemożności instalacji najnowszych wersji Readera i Acrobat-a,  nie dorzucili także Flash Playera…

toshiko:

Wpierw użyj adobe flash player uninstaller:

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player-Uninstaller,Program,Windows,33983.html

Potem pobierz z dobreprogramy na dysk:

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

Nie wiadomo ile masz starych pozostałości po AFP, a jakieś błędy poprzedniej instalacji robią Ci problem.

Na liście wspieranych systemów jest XP (na oficjalnej stronie Adobe, przy wybieraniu systemu przed pobraniem instalki), więc to raczej nie jest ta przyczyna. 

 

Co do porzucania Firefoxa - przecież nie musisz porzucać. Ale nie napisałeś jaki masz system (XP), jakiej używasz przeglądarki (Firefox), więc skąd miałem wiedzieć? :slight_smile: Ludzie różne rzeczy ściągają, często niepotrzebnie (via Chrome który ma wbudowanego Flasha).

Chrome nie ma już wsparcia dla Visty i xp, lepiej niech autor zostanie przy Firefoksie.

Zbliża się już wersja Firefoxa niedostępna na XP, ale można będzie używać latami tych wersji, co są. O ile stare sprzęciory nie padną ze starości. Opera, Chrome, Chromium, SlimJet i wiele innych już nie są alternatywą na XP, chyba starsze wersje, ale taki dostępny na XP przykładowy SlimJet 10, to znacznie większy problem z flashem. Zacina nawet w grach w kulki (swf).

OK :wink:

 

Pozostaje mi wyciągnąć wnioski…

Miło, że chciało Wam się chcieć dorzucić swoje uwagi :wink: