Niemoznosc instalacji ani uruchomienia systemu jakiegokolwie

Witam , mam problem mam asua ,miałem na nim win 7 ale zaatakowaly go wirusy postanowilem strzelic format , odpalilem plyte bootowalna z 7 ultimate 64x i usunelem wszystkie partycje potem podzielilem sobie dyski od nowa gdy chcialem obaszar niepodzielony podpiac na partycje to sie nie dalo a to byla ostatnia partycja co mialem zrobic nawieksza (300gb) pomyslalem zrobie to pod windowsem. Zaczelem instalowac zainstalowalem i odrazy wszedlem do menu zarzadzania dyskami wybralem ntfs na te 300 gb i zakoncz a tu wyskoczyl komunikat ze jesli przekonwertuje dysk an dyna miczny to na tym dysku nie uruchomie systemu itp , myslalem ze na tym dysku i tak nie ma systemu i nie bedzie to ok a 300 gb piechota nie chodzi. Wylaczylem kompa dzis wlaczam a tu nic nie odpala sie stystem opcja naprawiania nic nie daje . chce na nowo instalowac i podzielic dysk a sie nie da ani usunac ani zaintalowac… Wzielem opcje formatuj i sformatowalem jakos jedna partycje udalo sie odpalic isntalacje na tym systemu 7 , ogolnie ku mojemu zdziwieniu wszystkie woluminy sa dynamiczne a ja nic ak nie ustawialem…a wiec tam instalowal sie system gdzie nadeszla pora ze mial sie uruchomic i odpalic juz bez boot cd to samo nie odpalil sie. Jak zmienic woluminy dynamiczne na podstawowe bez systemu operacyjnego (nie troszcze sie o dane) chce miec wszystko jak kiedys bez tych dynamicznych. Nawet odpalilem z cd xpka i nawet nic nie otworzyl tylko bluscreen ze albo wirus albo dysk uszkodzony. Lapek nowy z 2 tyg 8gb ramu dysk 640gb , i7

Jak już tak go wymęczyłeś ten dysk, to zrób to: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html Potem od nowa cała instalacja systemu i partycjonowanie, byle nie więcej partycji, niż (poza dwiema, które potrzebuje/tworzy system) dwie podstawowe w trakcie instalacji - razem cztery.

Dzieki poradzilem sobie inaczej, wlozylem plytke z 7 i wlaczylem wiersz polecen shift+f10 i wykonywalem polecenia http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr … x#BKMK_CMD robilem to kilkarotnie chyba z 6 razy za kazdym razem jak usunelem wolumin i chcialem konwertowac pisalo ze nie jest pusty dysk , wiec lukalem “list disk” by zobaczyc ile wolnego miejsca jest na dysku za kazdym razem wykonywanai tego zwiekszalo sie tylko ze 2 razy nie zalapalo, warunek trzeba po 1 wykonywaniu usuwania voluminu , odpalac od nowa konsole bo inaczej nie lapi , jak sie skonwertowal odpalilem od nowa i potem wybralem dysk na system plus 2 na dane ( tam byl jeden taki 100mb na system dodatkowo) czyli razem 4 , dlatego wtedy jak chcialem 4 partycje to mi nie poszlo bo sie liczy ta mala 100mb, tak mysle a maks mozna 4 a nie 5. Teraz mam voluminy podstawowe i instaluje system powinno byc gites