Niemożność instalacji Linuksa, system nie uruchamia się

Witam od kilku dni borykam się z instalacją tego systemu.Niestety wszystkie próby nie przynoszą rezultatu ,W Windows nie jestem laikiem ale ten system mnie chyba przetasta bynajmniej bezsilnosc podczas próby instalacji. :frowning:

Mianowicie podczas każdego rozruchu po pewnym czasie komp sie wiesza i nic …pomaga tylko restart.

Zacina się na 94.072000

Dodane 13.05.2012 (N) 20:05

http://desmond.imageshack.us/Himg833/sc … es=landing

jaka dystrybucja , konfiguracja komputera , czy płyta instalacyjna sprawna ?

mandrivia,ubuntu,mint nic nie idzie nawet live CD nie odpala również się zatrzymuje.

płytka dobra działa na innym kompie słabszym o wiele niż ten

Nazwa płyty głównej Asus P5N-E SLI

Typ procesora DualCore Intel Core 2 Duo E4500, 2200 MHz (11 x 200)

ram 2 gb

Informacja z BIOS’u Award ASUS P5N-E SLI ACPI BIOS Revision 1406

NVIDIA GeForce 7600 GT

jakie wersje tych Linuxów 32/64 bitowe ?

zazwyczaj 64 bo taki procesor teraz próbowałam również 32 bit to samo

elzole , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem. Ponadto na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

jakieś sugestie? :frowning:

Ze zdjęcia wynika, że Tobie system w ogóle się nie uruchamia, a nie że zawiesza się na instalacji (jak błędnie sugeruje tytuł wątku). Z tego co piszesz masz grafikę Nvidii, gdy przeprowadzisz rozruch z płyty, na ekranie startowym, gdzie wybierasz język, klikniej F6, potem ESC i na samym dole pojawią Ci się opcje z jakimi uruchamiany będzie system, spróbuj dopisać na końcu noapic i sprawdź czy system się uruchomi.

Pozdrawiam!

Zawiesza się na instalacji. po włożeniu płyty jest wybór języka,oraz te tryby miedzy innymi f6 próbowałam każdej z opcji na dole tz, noapici i inne i nic z tego, za każdym razem zawiecha :frowning: fioletowy ekran z ludzikiem i klawiaturą ,później pulsujące białe kropki na fioletowym ekranie ,i w pewnym momencie staje CD rom i tylko restart/CD sprawny oczywiście/

W biosie sprawdź ustawienia dysku IDE , AHCI.

Możesz podać pełną treść błędu?

Interesujące jest wszystko następujące po “[Hardware Error]:” Tak - te cyferki mogą być ważne :wink: Dodatkowo usuń z “linii polecenia jądra” (to samo, gdzie dodawane jest noapic) opcję “silent” /jak podasz konkretną dystrybucję, która masz pod ręka to mogę podać dokładniejsze instrukcje/. Prawdopodobnie pojawi się trochę więcej informacji o błędzie.

Procesor był podkręcany?

procesor nie był podkręcany,jest to dystrybucja 12.4 LTE

  1. Instalujesz czy uruchamiasz live-cd?

  2. Zaznacz “Wypróbowanie Ubuntu bez instalacji”

Wciśnij kolejno [F6] i [Esc]

Usuń “quiet splash --” znajdujące się na końcu linii na dole ekranu.

Zrób zdjęcie lub spisz pełny błąd który się pokaże i daj go na forum.

  1. W międzyczasie jak będziesz czekać na odpowiedź spróbuj uruchomić ubuntu przechodząc do paska z parametrami jądra i dopisz tam:

    nomodeset pci=noacpi noapic

tak by po – była spacja:

(...) quiet splash -- nomodeset pci=noacpi noapic

Jeżeli to nie zadziała dodaj na końcu linii jeszcze “acpi=off”:

(...) quiet splash -- nomodeset pci=noacpi noapic acpi=off
  1. Przypuszczam, że uruchamiałeś na tym komputerze Windows - czy były jakieś BSOD/niepokojące działanie systemu? (wiem, ze dużo pytań ale chodzi o to by wykluczyć awarię sprzętu - czasami komunikaty z tej rodziny spowodowane są problemami z procesorem/RAM a przynajmniej problemami ze zgłaszaniem ich parametrów przez BIOS)

  2. Z tego co widzę, że ta płyta główna średnio się Asusowi średnio “udała” - dużo łatania błędów w BIOS. Był zmieniany/aktualizowany czy po prostu masz płytę główną z ostatniej serii?

  3. Czy na tym komputerze uruchamiany był (pomyślnie) jakiś system z rodziny Linuxa - jak tak to jaki i kiedy?

tak uruchamiałem windows 7 mam na pierwszej partycji nie ma żadnych problemów

płyta była aktualizowana tz bios,ale przed było tak samo tz żaden linux nie ruszał

zaraz zrobię rozruch ponowny i napisze wyświetlane błędy z linux

Dodane 14.05.2012 (Pn) 20:37

http://desmond.imageshack.us/Himg99/sca … es=landing

Dodane 14.05.2012 (Pn) 20:38

to jest po włączeniu opcji uruchom bez instalacji

W tej chwili wygląda to na “standardowy” błąd rozwiązywalny za pomocą “nomodeset”, ale skoro nie działa…

Spróbuj wywołać jeszcze raz ten błąd z pierwszego posta i zrobić mu zdjęcie i zaraz potem dla mojego czystego sumienia spróbuj jeszcze opcji “maxcpus=0” dopisywane na końcu linii wg instrukcji w poprzednim poście.

Jeżeli nie będzie działać - ściągnij obraz debian-testing-amd64-netinst i nagraj na płytę (możesz też na pendrive - z użyciem np UNetbootin).

Niestety “przyjazne dystrybucje” średnio nadają się do diagnozowania problemów bo mają większość narzędzi/opcji diagnostycznych wyłączonych. Sprawdź czy uruchamia się tryb ratunkowy lub instalacja w trybie graficznym lub tekstowym.