Niemożność przyłączenia drukarki do routera

Witajcie, kupiłem nowy router, dlink dir 655 ale niemam pojęcia i jak mogę przyłączyć drukarkę do sieci. W tej chwili router mi jej nie wykrywa, z laptopami nie było problemu gdyż wpisuje hasło i po problemie, w drukarce WIFI tego nie mogę obczaić. Jakieś propozycje ?

-=RaFaL=- , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jaka to drukarka? Jaki rodzaj szyfrowania włączony na routerze? Może to stara drukarka która nie obsługuje WPA-PSK2, a takie włączyłeś na routerze? Za mało informacji podałeś.

Nazwa zmieniona. Szyfrowanie to WPA-PSK2, Drukarka jest dość nowa więc nie powinno być problemów, jej model to SX235W, znalazłem że drukarka obsługuje zabezpieczenia " Bezpieczeństwo w sieci WLAN WEP 64 Bit, WEP 128 Bit, WPA PSK (TKIP), WPA PSK (AES) " Czyli muszę zmienić z WPA2-P AES NA WPA-P AES.

@Update1

Ustawiłem WPA-PSK które obsługuje drukarka ale dalej nie czyta, nie wiem co tu moge jeszcze zrobić

W jakiej odległości stoi drukarka od routera?

W jaki sposób konfigurujesz drukarkę przed podłączeniem jej do sieci?

drafter, na starym routerze wykrywało ją na dworzu, na tym routerze mam o kilknanaście metrów zasięg większy.

@Robal

Na poprzednim routerze jechałem na patencie z adresami mac, dodałem je do listy i tylko te adresy mogły się łączyć, miałem też zabezpieczenie WEP (jeśli się nie mylę) i wszystko działało jak należy.

Na nowym routerze tak jakby jej w ogóle nie wykrywało.

Resetowałem router, ustawiłem od nowa, drukarkę włączałem i wyłączałem, wifi w niej(przyciskiem na drukarce) też włączałem i wyłączem, nie wiem co może być grane

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale czy Ty nie kombinujesz od drugiej strony? Jak próbujesz to skonfigurować? Epsony mają do tego oprogramowanie, wkładasz płytę dołączoną do urządzenia i lecisz krok po kroku. Nie raz to robiłem i szło bez problemu. Ta drukarka z tego co kojarzę nie ma wyświetlacza, wiec konfigurację musisz zrobić po kablu USB.

Potwierdzam.

Mało tego. Mam drukarkę z wyświetlaczem i przy pierwszej instalacji uparłem się żeby ją zainstalować przez WiFi. Niestety po dwóch dniach walki poddałem się i podłączyłem po kablu USB i po dwóch minutach pięknie pracowała po WiFi. Zmiana routera raczej nie powinna wymagać ponownej instalacji drukarki po USB ale też mi się wydaje, że robisz wszystko od drugiej strony.

Zrób tak. Wyłącz na routerze wszystkie zabezpieczenia sieci łącznie z filtrowaniem adresów MAC. Spróbuj zainstalować po USB i dopiero jak to Ci się uda to włączaj zabezpieczenia stopniowo.

Chodziło mi o to, w jaki sposób konfigurujesz drukarkę, a nie router. Drukarkę powinieneś najpierw skonfigurować przy podłaczonym kablu USB tak, jak pisali koledzy wyżej, dopiero potem możesz ją podłączać do sieci.

@Areh, możliwe że robię coś na opak jednak nie zainstaluję jej przez kabel gdyż po prostu go niema :slight_smile:

@Unga Unga, na poprzednim routerze tak zrobiłem, na tym jeszcze nie próbowałem, miałem chwile czasu tylko na skonfigurowaniu laptopów, ale pobawię się przy pierwszej wolnej chwili.

Dam znać w edycji jeśli zrobię jakiś postęp, chyba że będzie to już nowy post. :slight_smile:

Kabla nie ma, bo producenci nie dają kabla USB do drukarek, trzeba go sobie dokupić we własnym zakresie. Podejrzewam, że bez kabla się nie obejdzie. W jaki sposób podłączałeś drukarkę do starego routera? Chodzi mi o bardziej szczegółowy opis. Tak w ogóle, co piszą w instrukcji obsługi na ten temat? Tam powinno być opisane jak podłączyć drukarkę do sieci.

Kabelek zdobyłem a w instrukcji piszą tylko wyświetlaczu którego w dodatku ten model nie posiada…

Poprzednio podczas instalacji dawałem połączenie wifi i działało, teraz działa tylko na kablu, ikona WIFI na drukarce cały czas mryga co oznacza że jest wyłączona, może uda mi się gdzieś znaleźć papierową instrukcje jeśli była wgl. :confused:

Już mnie szklak trafia

http://www.epson.pl/pl/pl/viewcon/corpo … 26amp;tc=5 - może tu coś znajdziesz.

Dobry trop jednak niema tam żadnych przydatnych informacji, posiadam również papierową wersję tego w wersji eng

Korzystałeś z dołączonej płyty CD? Mam wolną chwilę i tak szukam sobie rozwiązania twojego problemu i na wielu forach czytam, że tę drukarkę możesz podłączyć tylko na dwa sposoby, albo konfigurując ją z użyciem kabla USB, albo korzystając z opcji WPS w routerze, innego rozwiązania nie znalazłem.

Dzięki roobal’u za poświęcenie czasu. Ogólnie przez cały ten czas próbowałem różnych metod i wniosek jest jeden, gdy wyłączę wszystkie zabezpieczenia, tzn ustawię sieć bez szyfrowania to działa ok, natomiast jeśli robię wszystko wedłóg schematu lecz ustawię już zabezpieczenie to automatycznie w drukarce “wyłącza” się wifi.

Może uda mi się jeszcze coś pokombinować, ogółem mam mało czasu i zajmuje mi to trochę czasu.