Niemożność zainstalowania libgdk-pixbuf, narusza zależności

Witam. Zainstalowałem sobie LXDE, ale zauważyłem że Pcmanfm jest w wersji 0.5.2, a najnowsza to 0.9.9 więc ściągnąłem plik.deb z najnowszą wersją i gdy go włączałem, wołał o jakieś biblioteki, ściągnąłem je, a one domagały się kolejnych, więc też je ściągnąłem, teraz jestem przy instalowaniu pixbuf i nie mogę tego zrobić :frowning: Pliki instaluję podwójnie na nie klikając i w okienku klikam zainstaluj. Później pojawia mi się okno terminala, a w nim:

libgdk-pixbuf2.0-0 narusza zależności libgtk2.0-0, nie wiem już co mam robić. Zależy mi na najnowszej wersji oprogramowania :frowning: Linux to Ubuntu 10.04

Zainstalowałeś wersję, której w normalny sposób nie da się zainstalować na 10.04.

Aplikacja potrzebuje spełnienia zależności, które w tym przypadku są nie do spełnienia.

Wersja 0.9.9 wymaga innych pakietów, których w repozytoriach dla 10.04 po prostu nie ma, lub są ich starsze wersje.

Ostatnia stabilna wersja w repo dla lucid to 0.5.2.

Nowsza wersja wymaga np. biblioteki libfm-gtk1 podczas gdy w repo dla Lucid takowej w ogóle nie znajdziesz. Próba jej zainstalowania spowoduje odwołanie do kolejnych zależnych pakietów, które z kolei znowu będą wymagały kolejnych (których znowu albo nie ma, albo są starsze wersje)

Podobnie jest z biblioteką libgdk-pixbuf2.0-0 - nie ma jej w repo dla lucid, dostępna jest dopiero od wersji 10.10 (maverick)

Dobrej rady na to nie ma (bez rozłożenia systemu na części pierwsze lub upgrade’u systemu :))

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: