Niemożność zainstalowania sterowników do ASUS Xonar D1

Kiedy zaczynam instalowanie sterowników karty, z płyty dołączonej do pudełka, instalacja przebiega pomyślnie, tak jakby się kończy, ale na końcu wyskakuje mi komunikat “Please plug-in your ASUS Xonar D1 audio device”. Klikam OK. Podłączam kabelek od głośników do karty - cisza. Próbuję wejść w Xonar D1 Audio Center, klikam, przez chwilę jest klepsydra i nic się zupełnie nie dzieje.

Pomyślałem, że sterowniki na płycie mogą nie być do Windows 7 x64 - pobrałem więc stąd.

Kiedy próbowałem je zainstalować po chyba 2. “dalej” wyskoczył ten sam komunikat, tyle że po polsku “podłącz urządzenie asus xonar d1!” - więc tu się nawet instalacja nie zaczęła.

Obecnie mam podpięte głośniki pod zintegrowaną kartę. Gra, ale tylko jeden i poza tym buczą, jakby coś z basem, nie wiem…co można zrobić?

Czytałem gdzieś, że można by spróbować puścić dźwięk wielokanałowo, bo może idzie tylko przez jeden i temu gra tylko jeden głośnik - jak to zrobić?

Proponuje pobrać sterowniki bezpośrednio ze strony producenta i tym razem dla windows 7, bo te do których podałeś link są dla XP

Dla XP też, ale rozwija się tam zakładkę i wybiera dla Win 7 x32 i x64 bit - tak zrobiłem.

EDIT:

Pobrałem je też ze strony producenta i mam ten sam komunikat.

Jeśli chcesz jakieś rozwiązania podpowiedziane przez nasze forum to…proszę…podaj DOKŁADNE parametry sprzętu jaki posiadasz. Jest kilkanaście modeli tej karty dźwiękowej… podaj też jaki sprzęt posiadasz. Czy wszystkie kabelki podłączyłeś jak należy ??

MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB DDR5/256b D/mH PCI-E OC

Dysk twardy Samsung 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB

Pamięć DDR3 Corsair 4GB PC1600 2x2GB CL9 XMS3

Karta muzyczna Asus Xonar D1

Procesor Intel Core i5 2500K 3.30GHz LGA1155 BOX7

Windows 7 Home Premium x64

AsRock P67 PRO 3

Tak wygląda karta i podłączenie:

http://imageshack.us/photo/my-images/69 … 0088x.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/53 … 0089r.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/80 … 0090f.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/58 … 091ph.jpg/ - na tym zdjęciu widać jakiś slot, nie wiem, powinno być podłączenie pod niego?

W menedżerze urządzeń, wygląda na to, że nawet mi tej karty nie wykrywa. Spróbuję włożyć ją w pozostałe dwa sloty. Czy to możliwe, że nie pasuje do mojej płyty głównej?

Możliwe jest jedynie że nie pasuje do systemu (brak odpowiednich sterowników). Zajrzyj jeszcze do BIOS-u czy poprawnie są tam ustawione parametry odnośnie k.dźwiękowej, wyłącz zintegrowaną k. dźwiękową !!

Na stronie producenta pisze że kompatybilne systemy to XP i Vista… żadnych informacji o Windows 7…

http://pl.asus.com/Multimedia/Audio_Car … ifications

…myślę że to wina braku odpowiednich sterowników

…to złącze to zapewne CD-In (kabelek audio łączący napęd i k.dźwiękową)

W jakiej zakładce i co dokładnie mam sprawdzić w BIOS-ie? Ludzie na forach używają tą kartę pod Win 7, więc to można wykluczyć.

Włożyłem kartę do innego slotu, i podczas uruchamiania PC, w menadżerze urządzeń, w zakładce inne urządzenia, mam kontroler multimediów audio (nie mam do tego sterów, brak netu w PC). Wcześniej - czyli przed przełożeniem do nowego slotu tego nie miałem, nie wiem co to jest i czy to ważne, więc mówię. Teraz ciągle piszę z laptopa kumpla, bo w PC w którym jest problem nie mam internetu.

Mam jeszcze pytanie z głośnikami, bo w moich Microlab Solo 6c jest dźwięk tylko z głównego głośnika. Teraz mam podłączone pod zintegrowaną kartę. Może źle podłączyłem. Tu znalazłem dobre zdjęcie, ale to nie moje połączenie http://www.google.pl/imgres?imgurl=http … CDYQ9QEwBQ

Jak mam podłączyć ten kabel łączący dwa głośniki, ma dwie końcówki, różową i czarną, różową do czerwonego wejścia a czarną do czarnego - tak zawsze miałem to podłączone.

A czy pierwsze wyłączyłeś karte wbudowaną ??

  1. start>panel sterowania>dodaj lub usuń programy lub przez menadżer urządzeń

teraz dopiero powinieneś ją podpiąć

włączyć kompa i wejść w biosa i przy karcie zintegrowanej wybrać disabled przed wyjściem zapisz ustawienia

po włączeniu kompa zostaniesz poinformowany o znalezieniu nowego sprzetu i wkładasz płytke instalujesz i gotowe

potem wbijasz w start.panel st. cos tam dżwieki auto i wybiertasz karte którą masz

Ja mam karte xonar d.g5 coś takiego i tak to zrobiłem i śmiga !!

Nie pomogło. Tak to wygląda:

http://imageshack.us/photo/my-images/83 … uusrg.jpg/

To nie wiem ale wogole czy nie czyta że masz podłączoną karte ?? Czy wyskakuje Ci że znaleziono nowy sprzęt

Nie było żadnego komunikatu, sam widzisz, że w men. urz. również nic, to nowy komputer i wszystkie podzespoły też nowe.

EDIT:

Podłączyłem ją do starego PC i teraz mam pewność - wykrywa ją, chyba nie ma sterowników. W starym PC tak samo pojawiło się w menadżerze urządzeń - kontroler multimediów audio.

Musisz znaleźć odpowiednie sterowniki a kartę zintegrowaną MUSISZ wyłączyć w BIOS-ie. Skoro ludzie na forach używają tą kartę pod W7 to zapytaj się skąd mają (jakiego typu) sterowniki i skąd ewentualnie je pobrali (może udostępnią np. przez GG albo wyślą Ci na maila)

zaraz…czy kiedy wyskakuje komunikat, aby włożyć kartę, to dopiero wtedy mam ją włożyć? Czy PCIE są jak usb. można działać podczas pracy PC?

D1 jest modelem bliźniaczym dla znanego już Xonara DX, który w ostatnich tygodniach najwyraźniej robi furorę, bo sprzedaje się bardzo dobrze. D1 od DX’a różni przede wszystkim interfejs. Zamiast nowoczesnego złącza PCI Express x1, Xonar D1 korzysta ze starszego, PCI, którego część potencjalnych nabywców po prostu oczekiwała. To karta PCI !!

Jak ją podczas działania kompoa wkładałeś to pozdro xd !!

Nie wkładałem, pytałem z ciekawości. Nie mam nic takiego w BIOS-ie, przeszukałem wszystko.

Alonewolf , ona jest w gnieździe PCI. Nie wiem już co mam zrobić…

Z tego ostatniego obrazu (Menadżer Urządzeń) widać że jednak nie wyłączyłeś zintegrowanej k.dźwiękowej i stąd problemy z instalacją Xonara (jest obecny jako “kontroler multimediów audio” z trójkątem/wykrzyknikiem). Wygląda na to że musisz znaleźć odpowiednie sterowniki (napisz wiadomość do producenta Xonara i poproś aby wskazali które sterowniki i w jakiej wersji masz zainstalować na systemie Windows 7 Home Premium x64).

OK, tak zrobię i dam znać jakie rezultaty.

P.S. Zintegrowaną włączyłem niedawno aby mieć jakikolwiek dźwięk, wcześniej, podczas instalacji miałem ją wył. w BIOS-ie i nic to nie dało.

To strona serwisu po polsku, pytanie techniczne powinno pomóc:

http://www.asus-polska.pl/serwis/

Użyłem programu DriverMax , który zainstalował mi sterowniki do karty i działa.

Mam teraz pytanie do fachowców :slight_smile: Otóż przy składaniu PC facet w serwisie powiedział mi, że nie poczuję różnicy między zintegrowaną a niezintegrowaną kartą i faktycznie nie czuć różnicy, na razie 10 minut słucham muzyki i nawet jakby troszkę gorzej. Poza tym, głośniki przy mocnym basie lub wysokiej głośności pierdzą, buczą, takie niemiłe echo, dlaczego tak jest? Mam tak od momentu ich podłączenia, czyli jakiś miesiąc.

Odkryłem taki myk, kiedy nacisnę lekko tą dużą membrankę czy co to jest na środku, wtedy jakość dźwięku się poprawia znacząco.