Niemożność zainstalowania sterowników SoundMAX

Nie mam dźwięku w komputerze bo odinstalowały mi sie sterowniki do dźwięku. W “Dźwięki i urządzenia audio” pisze “Brak urządzeń audio”. Sterownik się instaluje, później komputer się restartuje i po ponownemu uruchomieniu komputera nie ma tych sterowników. Próbowałem “Kreatora przywracanie systemu” i reinstalować Windowsa, ale nawet tego nie mogę zrobić (komputer nie reaguje na płytę z windowsem przy uruchamianiu). Próbowałem ściągać z internetu sterowniki ale te też nie działają. Proszę o pomoc! !!

Proszę o pomoc!!!

Sprawdź może na początek, czy nie masz przypadkiem wyłaczonej usługi Windows Audio (start>uruchom>services.msc)

A w BIOS-ie nie wyłączyłeś dźwięku?

Musisz ustawić w pierwszej kolejności start (BOOT) z CDROM w BIOS, żeby komp uruchamiał się z instalki.:mrgreen:

mefju123 , najpierw pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

“start (BOOT) z CDROM w BIOS” nic nie daje myślisz że jeszcze nigdy nie instalowałem w ten sposób systemu?

Miałem taki przypadek na poprzednim systemie. Pomogło, gdy ściągnąłem jakieś niekompatybilnego SounMax’a (od innej płyty głównej), to zrobiło jakąś kolizję w sterownikach, potem to odinstalowałem wszystko (wyczyściłem), zainstalowałem prawidłowy i zajarzył, tylko musiałem ręcznie włączyć program w panelu sterowania i już zaczął działać OK. Może trochę Ci to pomoże.

Pozdrawiam

Sebastian

Usunąłem Wszystkie programy odtwarzające multimedia i kodeki SoundMAX sie zainstalował, ale niestety z głośników usłyszałem tylko dźwięk logowania Windowsa i gdy próbowałem otworzyć SoundMAX wyskoczył mi taki komunikat “Digital output is taken by another application” wiem co to znaczy ale nie wiem co jeszcze muszę usunąć z dysku żeby SoundMAX się włączył. Pomyślałem że to może przez jakiegoś wirusa ale żaden antywirus nie chce mi się otworzyć na niektóre po prostu nie chcą się zainstalować.