Niemożność zainstalowania Windows 10

Witam,

 

ostatnimi czasy chciałem sobie testowo zainstalować Windows 10. Pobrałem więc obraz .ISO ze strony Microsoftu. Pobrałem więc, włożyłem pendrive i chciałem za pomocą Ultra ISO zrobić bootowalnego pendrive żeby móc zainstalować ten system. Więc wszystko się udało i uruchomiłem ponownie komputer. W BIOSie ustawiłem że ma bootowac z pendrive jednak to nic nie dało, więc ustawiłem że ma bootować z dysku (i tam był właśnie ten pendrive) ok zabootowało jednak ukazało się jedynie logo Windows i to właściwie tyle. Pomyślałem sobie że może to wina tego że źle zbotoowałem czy mam zły pendrive. Zmieniałem więc metody bootowania (przez cmd, Ultra ISO oraz WintoUSB) oraz pendrivy. Jednak za każdym razem jest taki sam problem. Ustawiałem bootowanie z dysku (j.w) z USB HDD i USB FDD jednak nic to nie daje, efekt jest za każdym razem taki sam. Nie wiem co robić a muszę dość szybko zainstalować drugi system i koniecznie Windows 10. Proszę o pomoc ew porady. Pozdrawiam.

USB nagraj programem Rufus. Podczas wyboru opcji bootowania wybierz usb z uefi w nazwie

Niestety to nie pomoglo, problem dalej ten sam.

Sprawdź dysk twardy, może jest uszkodzony. Pobrany obraz systemu również może posiadać błędy powstałe w trakcie pobierania. Spróbuj ponownie 

pobrać obraz systemu.

Co do dysków to w poprzednim temacie kolega oznajmił mi że dysk może mi się uszkodzić i powinien zastąpić go nowym. Więc jak mi powiedział tak chce zrobić jednak nie mam możliwości zainstalowania na nim systemu przez w/w problem. Moja płyta główna to Gigabyte GA-945GCM SL2 i BIOS w wersji 6.0. Z obrazami systemu kombinowałem już testowo z innych serwisów pobierać inne jednak to nic nie skutkowało. Tak samo pobieranie ponownie obrazu.

Dysk jest nowy czy próbujesz zainstalować system na starym dysku.

Ten uszkodzony (co było w poprzednim wątku) ma 2 lata a ten drugi co chce na nim zainstalowac Windows 10 to jest z laptopa ale jest sformatowany. Tyle że ja nawet nie mogę próbować na nim go zainstalować bo cały czas mam logo Windowsa nie wiem czy to wina dysku na pewno… Jak instaluje z systemem plików FAT32 to mam invalid partition table- a jak w NTFS to problem jak wyżej.

Pobierz ten obraz iso, nagraj go rufusem na usb i uruchom z niego komputer. Jest to zestaw narzędzi dyskowych, będziesz mógł sprawdzić stan dysku, zmienić tablice itd.

Najlepiej po sprawdzeniu usuń całą zawartość (jeśli nie masz tam ważnych danych) i utwórz jedną partycję NTFS. Po instalacji będziesz mógł podzielić dysk wedle uznania

Wytłumacz mi bo nie rozumiem jak ma mi to pomóc w zainstalowaniu systemu Windows 10 z bootowalnego pendrive oraz problem tego że kiedy już wypali mi się pendrive (tzn przechodzi z naciśnij przycisk żeby bootować z USB (po angielsku)) to mam logo windows i nic poza tym. Program pobiorę i sprawdzę.