Niemożność zmiany statusu w GG

Witam. Kilka dni temu normalnie korzystałem z GG, a od bodajże przedwczoraj nie mogę zmienić statusu w programie. Gadu-Gadu startuje wraz z systemem i cały czas mam status “niedostępny”. Gdy próbuję zmienić na jakikolwiek inny status nic się nie dzieje, nawet słoneczko nie miga. Stało się to na drugi dzień po rozmowie głosowej. Nic w programie nie zmieniałem, nic nie konfigurowałem. Na innym komputerze bez problemów loguje się na konto, natomiast na tamtym nie mogę zmienić statusu. Dotyczy to wszystkich kont. Próbowałem reinstalcji - bez powodzenia. Firewall Windowsowy - GG dodane do wyjątków. Nie mam pojęcia od czego się zabrać, a zbyt dużo czasu niestety na komputer nie mam. Wersja GG - 7.7.0 [build 3669].

Proszę o wiele rad, gdyż dopiero pojutrze będę na swoim komputerze i wtedy zabiorę się za naprawę. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Mój kolega miał ten sam problem. Usunął konto, zarejestrował się na nowo dostając nowy numer i jak narazie chodzi. Spróbuj tak.

Drogi kolego, dlaczego mam usuwać konto skoro na innym komputerze bez problemów mogę korzystać z konta GG? Wina nie leży raczej po stronie serwerów, tylko komputera. Poza tym nie będę usuwał konta.

Dziękuję za pełną rozwagi i inteligencji wypowiedź.

nie blokuje przpadkiem firewall połączenia z serwerem gg? :slight_smile:

Spróbuj odinstalować gg, usunąć wpisy w rejestrze i zainstalować raz jeszcze, jeśli nadal będą problemy sprawdź któryś z komunikatorów które obsługują gg np. tlen :slight_smile:

Jak mam sprawdzić czy wbudowany w system firewall nie blokuje połączenia z serwerami GG?

Nie mam zamiaru zmieniać komunikatora.

Nikt nie każe Ci go zmieniać.

Masz tylko odinstalować GG

->

usunąć wszystko co po nim pozostaje w folderach

X:\Documents and Settings\Nazwa Użytkownika\Dane aplikacji\Gadu-Gadu

->

przeczyścić rejestr np. tym programem

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=509

-> i zainstalować na nowo.

Hm … Ty potrzebujesz pomocy czy chcesz tylko do jej udzielenia zniechęcić swoimi uwagami?

Odinstaluj GG i zainstaluj inne, może nowsze i sprawdź czy działa. Jeżeli nie to albo stawianie systemu, albo inny komunikator. Jest dużo lepszych niż GG, moim zdaniem. :slight_smile:

Piguła spróbuj zmienić status przez Webgg

Wizz, jutro zrobię tak jak napisałeś.

Portagen, albo uwagi są konkretne i rozsądne, albo żadne. Napisałem, że na innym komputerze mogę się zalogować na konto, a tamten inteligentny chłopiec napisał, bym usunął konto i założył nowe. No i powiedz mi czy to jest osoba wiarygodna?

Jeśli wyżej wymienione porady nie pomogą to spróbuję zainstalować jakąś wcześniejszą wersję.

Fiłek, na WebGG loguję się bez problemów - tak samo jak na swoje konto na innym komputerze, a więc jedna z możliwości (błędne hasło) odpada. Jakieś inne pomysły?

Złączono Posta : 15.10.2007 (Pon) 9:14

Jednak na swoim komputerze nie mogę zalogować się ani na web gg ani poprzez program. Wygląda na to, że nie mogę połączyć sięz serwerami GG. W internecie znalazłem wiele takich tematów, lecz nikt nie rozwiązał owego problemu… Macie jakieś pomysły?

Złączono Posta : 15.10.2007 (Pon) 20:06

Problem został (mam nadzieję) rozwiązany. Po kilku dniach Gadu Gadu samoczynnie naprawiło się. Nie wiem o co chodziło, ważne że działa. Polecam również posprawdzać porty, czy przypadkiem nie są zamknięte i czy nie uniemożliwiają logowania się na konto.