Nienaturalne kolory i zawiecha w trakcie instalacji XP

Witam serdecznie.

Ostatnio postanowiłem „odkurzyć” stary komputer. W tym celu zakupiłem „nową” (czyt. używaną) płytę główną

i dysk twardy, gdyż stara płyta odmówiła posłuszeństwa a dysk znalazł innego właściciela. Poskładałem wszystko do kupy i

zabrałem się za wgrywanie „nowego” systemu – Win XP. Już na samym wstępie trochę się zdziwiłem, gdyż obraz przybrał jakieś dziwne, nienaturalne kolory: Foto.1. Czasem wskakiwały te naturalne, ale bardzo rzadko. Najczęściej anomalie występowały podczas wpisywania „danych” potrzebnych do dalszego procesu instalacyjnego tudzież akceptowania kolejnych okienek… Foto.2.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że próbowałem wgrać system kilkukrotnie, gdyż zawsze na końcu komputer zawiesił się i

prawie za każdym razem – prawie w tym samym miejscu: Foto.3. Dodam, że korzystałem z dwóch różnych płyt instalacyjnych, więc możliwość uszkodzonej płyty jest równa zeru tym bardziej, że poprzedniego dnia stawiałem system na innym komputerze.

Możliwość uszkodzonego napędu również nie wchodzi w rachubę, gdyż korzystałem z 3 różnych nośników. Pamiętam, że już

kiedyś miałem problem z wgraniem systemu do tego komputera (z inną płytą główną, dyskiem twardym i zasilaczem). Wtedy

problemem było ów zawieszanie się systemu w końcowym etapie.

Pytanie do WAS: Co może być przyczyną. Pierwsze, co na myśl mi się nasuwa to uszkodzona kość pamięci RAM. Co Wy o tym sądzicie???

Spróbuj wyjąć kartę graficzną i włożyć ją ponownie.

…brałem pod uwagę, że to wina grafiki i wyjmowałem ją już kilkakrotnie - bez powodzenia. Może spróbuję z jakąś inną aczkolwiek nie rozwiąże to pewnie problemu z zawieszaniem sie kompa w trakcie instalacji (a w zasadzie w etapie zapisywania ustawień)… Wkurzające jest to że zostalo do końca nstalacji 2-3 min a tu zwiecha. ( W ciągu 2 dni - siedem razy! !!

Może to i wina tych RAM’ów. Spróbuj pozamieniać te pamięci w szynach, lub pożycz od kupla jakąś inna kość i włóż ja ( byłe była by DDR2 :wink: )

A masz jakiś inny monitor?? Spróbuj na jakimś innym. Może przy “Czyszczeniu” uszkodziłeś piny we wtyczce monitorka. :slight_smile:

…podłączałem pod dwa różne monitory. Spróbuje jeszcze pokombinować z innym RAMem i grafą (muszę jeszcze je zdobyć, bo RAM to SDRAM 133)